Kromě pěti již avizovaných titulů (najdete je zde), které vyjdou v druhém únorovém týdnu, chystáme pro první pololetí tohoto roku další zajímavé tituly. Vzhledem ke skutečnosti, že mnoho slibovaných titulů z loňského roku bylo z různých důvodů přesunuto na rok letošní, nechceme slibovat více, než můžeme splnit, a proto zde uvádíme jen ediční plán pro první pololetí. Jeho podoba však není definitivní. Tituly jsou řazeny abecedně, nikoliv podle termínu vydání.
Wayne Barlowe: Démon náleží Bohu
Luciferova válka, první válka mezi nebem a peklem, při níž byla spousta andělů odsouzena k věčnému zatracení v Pekle, je již dávnou vzpomínkou. Zavržení démoni, kteří mají navždy trpět rozhořčením Nebes, si na ohnivých územích Pekla založili kruté království. Vládnoucí třídou jsou tu Knížata Démonů – bývalí nebeští válečníci. Jsou vázáni poslušností princi Belzebubovi, vládci Pekla, trýzní zatracené duše a mají stále větší bohatství a moc, ale i trápení.
Je tu ovšem jeden Kníže Démonů, který na svůj dřívější život v Nebi nezapomněl – generál Lord Sartaganas. Celá tisíciletí svědomitě budoval své město do podoby ideální pekelné metropole. Nikdy však nezapomněl, o co při pádu přišel – o blízkost Boha, o poznání nebeské neutuchající pokladnice radosti. Je znechucený tím, co se z něho stalo a v co se změnil. A nyní, pod vlivem nepatrné události, dochází k rozhodnutí, které otřese životy veškerých bytostí v Pekle…
Démon náleží Bohu je samostatný román, který předkládá příběh pekelného démona, jenž zatouží po návratu na nebesa a ve snaze o vykoupení iniciuje krutou vzpouru, do níž neváhá rekrutovat rovněž lidské duše toužící po vysvobození.
Jacqueline Careyová: Kushielovo vtělení
Phèdre věří, že už dosáhla všeho, po čem kdy toužila. Avšak na její milovanou zem, která už léta prosperuje a těší se míru i výhodným spojenectvím, dopadá nový stín. S žádostí o pomoc nečekaně přichází její největší nepřítel a Phèdre mu musí vyhovět. Znovu se tak dostává do cizích končin, na místa mnohem vzdálenější a temnější, kde vládnou síly mnohem strašnější než dosud. S věrným Joscelinem prochází společně peklem, aby nakonec nalezla něco, o čem nikdy netušila, že hledá…
Zajímavostí je, že tetování hlavní hrdinky se v Americe stalo jakousi kultovní záležitostí, čtenářky si ho nechávají tetovat všude možně, autorka na svých osobních stránkách dokonce zveřejňuje fotografie, které jí fanynky posílají.
Isobelle Carmody: Šerosvit (Legenda – kniha první)
Velkolepě vybudovaná fantasy staví na dvou mladých sestrách, které tráví volno na řeckém ostrově. Jednou večer si jde Glynn zaplavat do moře, proudy ji odnesou dále od pobřeží a Glynn se začne topit. Při záchraně sestry strhnou mořské proudy i Ember. Namísto smrti se obě sestry ocitají na planetě Keltor, v jiné době a prostoru. Jedna o druhé nevědí a postupně jsou zatahovány do dění na Keltoru…
Fantastické děje a postavy se prolínají s rozmanitými příběhy na Zemi. Postava Pozorovatele vidí, že oba světy mají dost společného. Předně je to chaos, který se projevuje různými způsoby. Oba světy mohou zachránit jen láska, soucit, krása, ušlechtilost a laskavé mezilidské vztahy.
Jakub Ćwiek: Lhář – kniha první
Valhala je v troskách. Loki, adoptovaný Odinův syn, patron podvodníků a zrádců, se postaví na stranu triumfujících zástupů Božích. Ve světě, kde se zbloudilá mytologická božstva spolčují s pekelnými démony, jsou jeho služby neocenitelné. Loki se stává andělským klukem pro všechno, alespoň to si archandělé myslí. On má však své vlastní plány. Na tomto i onom světě existují záležitosti, které není možné vyřídit se svatozáří nad hlavou.
Motiv prolínání náboženství, kultur, času a pohledů jednotlivých postav knihu krásně tříští a dodává jí přitažlivosti pro všechny možné typy čtenářů. Všechno sjednocuje zábavná postava Lháře, nordického boha lží a iluzí. Nesplňuje sice ideál romantického hrdiny, zato jsou jeho příběhy hltány jedním dechem.
Marcus alias w1n5t0n má ve svých sedmnácti letech za to, že zná všechna pravidla hry – a finty, jak je obejít. Je chytrý, pohotový a vyzná se v dnešním sesíťovaném světě, takže si lehce poradí i s vlezlým, ale humpoláckým špiclováním své střední školy. Jenže jednoho dne se mu svět obrátí vzhůru nohama – vyrazí s kamarády za školu a před jeho očima dojde k teroristickému útoku na San Francisco. Marcus je se svým týmem ve špatnou chvíli na špatném místě, a ocitne se tak v moci Ministerstva vnitřní bezpečnosti, které je obratem uklidí do tajné věznice k několikadenním nevybíravým výslechům.
Když je vnitřní bezpečnost konečně propustí, Marcus zjistí, že se jeho město změnilo v policejní stát, kde se s každým zachází jako s potenciálním teroristou. Nikdo by mu neuvěřil, co se stalo, a tak mu zbývá jediné: vyřídit vnitřní bezpečnost vlastními silami. Dokáže dospívající hacker vyhrát nad úřady, které se vymkly kontrole? Snad ano, pokud na to půjde opatrně… a velice chytře.
Autorova prvotina zaměřená na „young adult“ stírá hranice mezi stávající a potenciální technologií. Zjevné paralely k orwellovskému varování či událostem 11. září. Dospělým se bude kniha líbit z důvodů provokujících otázek na aktuální témata a vhledu do myšlení současných teenagerů. Hackeři a počítačoví fanoušci ocení knihu pro časté použití technologie a nejen SF fanoušci ocení téma občanských svobod a ochrany soukromí.
Před staletími zmizela z mapy Německa vesnice a už nikdy nebyla znovu osídlena. Tento fakt zaujal historika Toma a jeho přítelkyni, fyzičku Sharon. Tomův zájem hraničí až s posedlostí. Podle vší logiky se měla vesnice dochovat, ale zanikla… Co bylo na Eifelheimu tak zvláštního, že úplně zmizel před více než šesti stovkami let?
Píše se rok 1348, otec Dietrich, vzdělaný ve vědách a filozofii, je knězem ve vesnici Oberhochwald, která se zanedlouho přejmenuje na Teufelheim (jméno bude během let zkomoleno na Eifelheim), kde černá smrt nabírá na síle. Dietrich se ke svému úžasu stane prvním prostředníkem mezi lidstvem a cizí rasou z jiného vesmíru, jejíž loď ztroskotala v nedalekém lese…
Čas zázraků ve stínu moru. Flynn barvitě popisuje středověký život stejně jako podivuhodné cizince. Tom, Sharon a otec Dietrich sdílejí podivuhodný osud tragického triumfu v románu držitele Ceny Roberta A. Heinleina. Samostatný román, nominace na cenu Hugo.
Jarosław Grzędowicz: Pán ledové zahrady – kniha třetí
Vstoupíte-li, odhoďte naděje. Zhasnou obrazovky, oslepnou monitory, utichnou telefony. Zůstane jen magie a Síla.
Stačí pouze čtyři Pozemšťané, kteří jsou naplněni Silou, aby z planety Midgaard stvořili učiněné peklo. Vuko Drakkainen následuje stopy jejich děsivého šílenství s jasným úkolem – zlikvidovat, poslat zpátky na Zem, nebo je pohřbít hluboko pod zem. Potíž je v tom, že oni se stali bohy.
Pilíř, císařský syn, kráčí vstříc svému osudu a hledá záchranu pro svůj svět, který je odsouzený ke zkáze…
„Třetí díl cyklu je skutečnou hostinou. Drakkar unáší Vuka a jeho družinu do neznáma. Někde tam v dálce čeká Ledová zahrada a v ní – jako pavouk v pavučině – vládce, jemuž koruna vyrůstá přímo z hlavy…“ Andrzej Pilipiuk
Mike Mignola: BALTIMORE aneb Statečný cínový vojáček a vampýr
Na bitevním poli první světové války Lord Henry Baltimore rozhněvá mocného vampýra a svět se rázem změní. Evropou se rychle začne šířit vysoce nakažlivý mor, který nezastaví ani smrt.
Baltimore, osamělý bojovník proti temnotě, se vrací se z války domů a pozve své tři staré přátele do poloprázdného hostince. Jsou to zkušení muži, kteří mu v minulosti velmi pomohli. Zatímco na něj čekají, vyprávějí si hrůzostrašné historky a uvažují, jakou sehrají roli v nadcházející bitvě. Než noc skončí, dozvědí se, čeho je zapotřebí k zažehnání moru – jednou provždy…
Fantasy příběh s prvky gotického románu je symbolickým bojem dobra se zlem. Autoři Mike Mignola a Christopher Golden probudili vampýry, aby mohli v hrůzných kulisách zobrazit mrazivou alegorii podstaty a následků války.
E. E. Knight: Povstání (Země upírů – kniha čtvrtá)
Čtvrtý díl ságy Země upírů o hrdinských činech Davida Valentina začíná dva dny po závěrečné tragédii románu Hromoklín. Hrstka neozbrojených mužů, kteří přežili u Bern Woods, je na útěku, Ozarské svobodné teritorium padlo, všude se to hemží renegáty a Rozparovači. Valentinovi není do zpěvu, vyčítá si smrt mnoha spolubojovníků a ztrátu drahocenného nákladu, který dopravil přes celý Texas. Jenomže i kdyby se mu podařilo nemožné a vzburcoval lidi do zbraně, opět potečou potoky krve – krve pozemšťanů, nikoli krutých vesmířanů.
Nepochybujeme, že E. E. Knight je jméno, které v tomto žánru zdomácní. – Silver Oak Book Reviews
E. E. Knight je mistr popisu a napětí… Dobrodružná spekulativní fikce založená na dobrých postavách, ve své nejlepší podobě. – Black Gate
Garth Nix: Sir Čtvrtek (Klíče od Království – kniha čtvrtá)
Po nesčetných dobrodružstvích na moři, kde musel získat Třetí klíč, se chce Artur s Lístkou podívat domů. Dozví se však, že se vrátit nemůže, protože jeho místo obsadil dvojník, Obnažený chlapec – Pojídač duší. Je třeba najít a zničit očarovaný předmět, který Arturovi ukradl. Artur je mezitím povolán do armády, kde pod změněným jménem podstupuje tvrdý výcvik. Podaří se mu od sira Čtvrtka získat Čtvrtý Klíč, aniž by se sám proměnil ve Starousedlíka?
Když v roce 1939 řekl Albert Einstein Franklinu Rooseveltovi, že je možné zkonstruovat atomovou bombu, neřekl prezidentovi o svém dalším objevu, tak mimořádném a nebezpečném, že zůstal tajemstvím… až dosud.
Když dvanáctiletá Daphne Marrityová vezme z domu své babičky videokazetu nadepsanou Pee-wee a jeho veliké dobrodružství, netuší ona ani její otec, vysokoškolský profesor Frank Marrity, že krádež přilákala pozornost izraelské tajné služby a prastarého okultistického spolku z Evropy, ani to, že se během několika hodin objeví její dávno ztracený dědeček, který se také zoufale snaží kazety zmocnit.
A když někdo ukradne Daphneina plyšového medvídka, slepá vražedkyně málem zastřelí Franka a na Daphne z vypnutého televizoru hovoří duchové, ocitají se oba uprostřed vražedného zápasu. Aby přežili, musí se rychle naučit pravidla magické šachové partie a využít všechen svůj důvtip a odvahu, aby unikli osudu mnohem horšímu než smrt…
„Hurikán, který smetl zatuchlou postmodernistickou přecitlivělost, která zasáhla většinu literatury. Powers ví, že věda klade své otázky tak, aby dostala předem danou odpověď, a proto je tato kniha svižným a barvitým hledáním pravdy, která je zřejmá jen těm skromným.“ Dean Koonitz
Země v ohrožení. Podivný útok mimozemšťanů. Nakvap zorganizovaná výprava naproti nepříteli. Výzkum, či boj?
Tak nějak by mohly znít novinové titulky, kdyby v této budoucnosti nějaké noviny měli. Nemají – všechno je obsaženo v noosféře a kdekdo má na získávání informací implantát.
Peter Watts si vymyslel zvláštní, exotickou (ale přitom nikoli nepravděpodobnou) budoucnost. Svoje hrdiny staví do podivných situací a proti zcela nepochopitelnému protivníkovi. Čeká je drastické střetnutí – ale kupodivu ten nejhorší nepřítel číhá doma a vytvořili si ho sami lidé…
Podle mnohých jeden z nejlepších hard SF titulů posledních deseti let, což dokládá i celá řada nakonec bohužel neproměněných nominací na prestižní žánrová ocenění. Román originálním způsobem obohacuje v žánru více než obvyklé téma prvního kontaktu s mimozemskou civilizací.
Connie Willisová: Kniha posledního soudu
Pro Kivrin byla příprava na přímé pozorování jednoho z nejstrašnějších údobí dějin lidstva tak prostá jako nechat se naočkovat proti nemocem čtrnáctého století a vymyslet alibi pro ženu cestující osamoceně. Pro její učitele ve 21. století to znamenalo pečlivé výpočty a důkladné monitorování místa setkání, kde bude Kivrin opět vyzvednuta.
Určitá kritická situace však podivným způsobem spojuje minulost s budoucností a Kivrin zůstává uvězněna v minulosti, zatímco její kolegové se ji zoufale snaží zachránit. V době pověr a strachu Kivrin – sama sotva zletilá – zjišťuje, že se stala neobvyklým poslem naděje v jednom z nejtemnějších okamžiků historie.
Kniha získala ceny Hugo, Nebula a Locus, rovněž i národní ceny v Německu, Španělsku či Itálii.
Překladatelka Lenka Adamcová o knize:
„Kniha mne vtáhla do středověku – tak nesmlouvavě, jak nesmlouvavá byla tehdejší doba. Všechny ‚výdobytky‘ moderní doby se rozplynuly jako fata morgana a zůstala jen syrová realita života. Každou chvíli se zastavím, rozhlédnu se a najednou vidím svět kolem sebe bez jeho technických vymožeností, představuji si, jak asi to či ono tehdy lidé dělali, zvládali, co si o tom mysleli. Místy úsměvné vyprávění, mistrně vykreslující paralely lidských charakterů ve středověku a (ne)daleké budoucnosti přechází v pasáže, při nichž tuhne krev v žilách, když si člověk uvědomí, že tak nějak to skutečně bylo. A uvědomí si, jak velmi klamný je pocit jistoty, že se nás něco takového netýká, že nám se to nemůže stát. Zajímavý a strhující příběh.“
Z připravovaných knih ve spolupráci s nakladatelstvím Argo můžeme zmínit pokračování cyklu Nadace Isaaca Asimova, Spektrum od Sergeje Lukjaněnka, titul Malý, velký od Johna Crowleyho a další. V letošním roce budeme i nadále pokračovat ve vydávání Magazínu F&SF a JFK série.
Hezký edičák – u mě je na vrcholku očekávání “Pán Ledové zahrady 3” a “Kniha posledního soudu”, ale “Slepozrakost” vypadá taky velmi lákavě a… a možná by bylo rychlejší vypsat to málo, co mě nezajímá:-).
Jana677: Vím, že chválím svou práci, ale dej šanci tomu Ćwiekovi. Jak znám tvůj vkus, bude se ti líbit.
Souhlasím, že nabídka je to hezká a pestrá ve stylu pro každého něco a já jsem si to seřadil takhle:
1.Willisowá
2.Doctorow
3.Flynn
4.Watts
5.Barlowe/Mignola
Teď ještě, aby všechno doopravdy vyšlo a pak ve druhém pololetí, aby se konečně objevil Reynolds a Morgan.
2 Robert:
Což o to, kdykoliv se někde na obálce objeví jméno polského spisovatele, zbystřím :-). A nejinak je tomu i v tomto případě, ikdyž samotná anotace by mě asi nenalákala. Takže se klidně pochval, takový “Popel a prach” pro mě byl skutečnou lahůdkou a nerada bych něco dobrého minula ;-).
lgt
lhář, kniha posledního soudu, u techdle sem si jistej:)
Zero
To to dopracovali! Z Number one k nule… Koho dneska zajímá Triton. Leda Argo/Triton a tomu nejlepšímu, co mají, věnují tři řádky.
když myslíš…
2 Sirius:
Vždyť ho polituj, musí být obtížné pro jedničku jeho kalibru, žít v tak nedokonalém světě 😉
Silný edičák, těším se na polovinu knih – Willisová, Watts, Powers, Flynn a Doctorow.
Silný řekněme literárně, ale po komerční stránce bych se toho trochu bál.
To jsme to dopracovali. “Démon náleží Bohu je samostatný román…” to už je dneska taková rarita, když něco není sága minimálně o osmi svazcích, že se na to musí explicitně upozorňovat? Držím Tritonu palce, aby se jim ty knihy chytly. Alespoň Powers s Mignolou by mohl…
Doomsday book
Děl jako je “Doomsday book”, vyjde do roka na prstech jedné ruky. Jednoznačná volba pro náročné. Kdo nečetl, ať upaluje do knihovny pro opus magnum “I když půjdu roklí šeré smrti”.
pro mě opět vede Kushiel, ačkoliv se mi nechce věřit, že by tak rychle po sobě vydali 2 díly ságy
Neuvažujete v Tritonu o návratu k Fritzu Leiberovi? Je strašná škoda, že přestal vycházet…
OK, chválím
… rozmístění obrázků; jen by to ještě chtělo střídat strany, popřípadě pracovat s clearem. A trochu větší okraje. (O neodkazování “zde” si nedovolím ani snít.)
zajímavý ediční plán, je z čeho vybírat.
Pán ledové zahrady
3 roky čekat na poslední díl trilogie mě nas…. tak, že si to NEKOUPIM. Je mi z toho na blití.
A kdepak je (strašně dávno slibovaná) sbírka povídek od Reynoldse?
2 Luko
Musíš vzít v úvahu, že v Polsku vyšel třetí díl v listopadu 2009. Ale taky bych ho uvítala o něco dřív 🙂
2Luko
Jen tak na okraj (a Robert Pilch jistě potvrdí), jednání s Poláky ohledně práv je opravdu na hodně dlouhé lokte, oni navíc neposkytují pdf knihy elektronicky na překlad, ale posílají až vydanou knihu. Proto se vydání českého PLZ 3 tak zdrželo, právě jednání o právech a veškerá administrativa, která k tomu patří, se protáhlo přímo neuvěřitelně. Nakladatel by byl sám proti sobě, kdyby vydání titulu resp. autora, který patří patřící mezi top 10 neprodávanějších, vědomě a cíleně zdržoval, nemyslíte? Nikdo Vás samozřejmě ke koupi nenutí, toto rozhodnutí je zcela a jen na Vás.
Potvrzuju 🙂 Člověk má až někdy pocit, že prodej práv do zahraničí pro Poláky není zdroj peněz, ale že je to obtěžuje…
Rozpracované tituly
Rozhodli jsme se zveřejnit seznam rozpracovaných titulů edice Trifid, protože chceme předejít případným spekulacím či domněnkám a přiblížit důvody, proč není v našich možnostech vydat v letošním roce vše, co jsme v minulosti slíbili, nebo právě takové tituly, na které se často ve svých dotazech ptáte.
Je skvělé, že si uvědomujete, že nejsme** pouze** sci-fi a fantasy nakladatelství, nýbrž že škála námi vydávaných titulů je mnohem širší. Vydáváme knihy lékařské, psychologické, historické, filosofické, pedagogické, teologické a knihy věnované sociální práci. Vedle odborných knih vydáváme i beletrii, populárně naučnou literaturu a nově také edici ilustrovaných dětských knih. V roce 2008 jsme vydali celkem 156 knih, v roce 2009 jich bylo 114, zatímco loni pouze 87.
Tak výrazný pokles byl způsobený krizí, jejímž důsledkem byl pokles prodejů o jednu třetinu. A rovnice je bohužel neúprosná – čím méně knih se prodá, tím menší zisk, a tím méně knih je možné vydat. Je logické, že pak vydáme přednostně takový titul, o kterém víme, že se bude dobře prodávat, než titul, který má prodejní potenciál slabší.
Ze seznamu rozpracovaných titulů vyplývá, že máme ediční plán zaplněný na 2–3 roky dopředu, a to v něm nejsou uvedeny všechny díly jednotlivých sérií, v jejichž vydání chceme pokračovat, dotisky či nová vydání. Vždycky musíme vybírat. Není v našich možnostech vydat všechno hned. Proto prosím buďte shovívaví a trpěliví. Všichni, kteří se podílíme na vydání knih (překladatelé, redaktoři, grafici, sazeči, výtvarníci) děláme co je v našich silách.
Asimov – Počítačoví piráti
Asimov – Konec věčnosti
Asimov – Hvězdy jako prach
Bakker – The Thousandfold Thought
Barlowe – Démon náleží Bohu
Benson, Raymond – Metal Gear Solid
Broderick – K-stroje
Butcher – Summer Knight
Butcher – Death Mask
Caine – Ohnivá smršť
Caine – V řídkém vzduchu
Carey – Kushielovo vtělení
Carmody – Šerosvit
Carmody – Temná píseň
Crowley – Malý, velký
Cwiek – Lhář
Cwiek – Lhář 2 – Marnotratný bůh
Doctorow- Malý bratr
Eddings – Tamuli 2 – Zářící
Eddings – Tamuli 3 – Skryté město
Farmerová, Nancy – Blažené ostrovy
Farmerová, Nancy – Rod Štíra
Flynn – Eifelheim
Francová – Zlatý plamen
Golovačev – Směrš-2
Hamiltonová – Roslyn, potulná pěvkyně
Haydonová – Elegie pro ztracenou hvězdu
Haydonová – Král vrah
Haydonová – Plovoucí ostrov
Kenyonová – Záře na nebi
Kingsbury, Donald – Namlouvací rituál
Knight – Povstání
Knight – Exil
Kossakowska – Řád Kraje Světa 1.část
Kossakowska – Řád Kraje Světa 2.část
Lanaganová – Rudé ostny
LeGuinová – Hlasy
LeGuinová – Powers
Leiber – Meče kontra čárymáry
Leiber – Meče z Lankhmaru
Leiber – Meče a ledová magie
Leiber – Hra o meče
Lukjaněnko – Spektrum
Lukjaněnko – Chladné břehy
Lukjaněnko – Nadchází ráno
Martin, G.R.R – Portréty dětí (antologie)
Martinez – In the company of Ogres
McCaffreyová – Skies of Pern
McKenna – Ledové ostří
Mc Killip – Ombrie ve stínu
Morgan – Probuzené běsy
Morgan – Varianta třináct
Morgan – Black Man
Moriarty – Moment hybnosti
Nix Garth – Paní Pátková
Oppel – Airborn
Oppel – Skybreaker
Perumov – Diamantový meč, dřevěný meč (kniha první)
Perumov – Diamantový meč, dřevěný meč (kniha druhá)
Piekara – Kladivo na čarodejnice
de Pierres – Černý kód
de Pierres – Krach Deluxe
Powers – Tři dny do nikdy
Priest, Cherie – Zemětřas
Rečková – Cesta jabloňového sadu
Reynolds – Transport ledu
Reynolds – Prefekt
Sagan – Zrozeni v ráji
Sagan – Everfree – Navždy volní
Stackpole – Tajný atlas
Stackpole – Kartomancie
Stackpole – Nový svět
Stanek – Království a elfové z Přímoří
Stoddard – Falešný dům
Stoddard – Vysoký dům
Strauss – Hořící země
Stross – Saturnovy děti
Strugačtí – Je těžké být bohem
Strugačtí – Pohádka o trojce
Traviss – Perleťové město
Traviss – Za hranicí
Traviss – The World before
Vasiljev – Technik Velkého Kyjeva
Watts – Slepozrakost
Westerfeld – Specials
Westerfeld – Extras
Willisová – O psu nemluvě
Willisová – Kniha posledního soudu
Willisová – Vnitřní záležitosti (antologie)
Seznam neobsahuje díly JFK série, Magazín F&SF či knihy Miroslava Žambocha, nebo tituly, které poskytujeme do společné edice Fantastika (Argo/Triton). Určitě jsem také na některý titul zapomněla. 🙂
Hezký seznam.Teď ale jak zařídit,aby třeba Cherie Priest vyšla letos a ne v roce 2014?Mám krásný, ale naivní nápad.FP uspořádá anketu „Váš nejočekávanější titul z nakladatelství Triton“.Této ankety se zúčastní několik stovek nadšených fanoušků sci-fi a fantasy.Na základě této ankety vznikne nějaké pořadí, ze kterého bude nakladatelství vycházet a v tomto pořadí bude i knihy vydávat.Bomba nápad!
Teď ale vážně.Samozřejmě, že výše uvedeným argumentům rozumím.Sám patřím k těm „prudičům“, kteří se pořád dotazují „a kdy už konečně vyjde Reynolds,Bakker,Morgan a ten či onen“.Budu se snažit být trpělivý.
Tak to vypadá, že další Ken wood od Velinského nebude, to je moc škoda.
sicco: A kolik Kenů Woodů Velinský napsal, prosím? 🙂
Myslím Dan Young, píšu Ken wood 🙂 Ale zdá se mi, že Procházka slíbil i nového Ken Wooda a zdá se,že zatím nic.
WOW / WTF
Co je zač “Asimov – Počítačoví piráti”?
2 JVjr
Pro upřesnění, jedná se o tuhle antologii:
http://www.fantasticfiction.co.uk/a/isaac-asimov/computer-crimes-and-capers.htm
2 Pepa
Původně jsem měla rozepsaný delší příspěvek jako odpověď, ale domácí internetové připojení poněkud zazlobilo. 🙂 Takže podruhé: Cherie Priestová by měla být na podzim letošního roku, kdy se nakladatelé snaží přijít s tím nejlepším, co mají, protože předvánoční trh si o to přímo říká. Rádi bychom použili i originální cover, pokud se podaří dojednat práva. Kniha už je přeložená a zrovna probíhá klasické redakční kolečko.
S anketou to není vůbec špatný nápad, uvažovali jsme nad něčím velmi podobným, ale zpočátku skvělý nápad narazil (jak už to tak bývá) na své limity – technické, administrativní a jiné.
A nebojte se ptát dál, pro nás je každý dotaz dobrou zpětnou vazbou, alespoň víme, na jaké knihy se jako čtenáři těšíte, bohužel hledisko prodejů předchozích dílů série je pro nás důležitější při rozhodování, kterou knihu ve vydání upřednostnit. Další poněkud nepříjemný problém, na který narážíme je třeba ten, že často např. nemůžeme právě teď vydat řekněme pátý díl série, když např. předchozí dva jsou vyprodané – protože pak už to nejsou jen náklady na tisk onoho pátého dílu, ale zároveň i na dotisk těch vyprodaných. To už pak finance za tisk narůstají a proto raději při vydání upřednostníme další díl série (či sérií), která je ještě na pultech knihkupectví dostupná nebo samostatný román daného či nového autora. Zkrátka téměř vždy se najde nějaký větší či menší zádrhel, žádná vydaná resp. nevydaná kniha není a nikdy nebyla v kategorii “a na just nevydáme”. Tím chci jen říct, že veškerá naše rozhodnutí za vydat právě teď to či ono a odložit to či tamto mají své důvody, které vám při pohledu zvenčí nemusí být dobře čitelné. Ale věřte mi, ty důvody tam jsou.
No…v kazdom pripade dik za info. potesilo vediet co sa raz na trh dostane a co uz asi nie. Takto sa citatel aspon moze zariadit a rozhodnut sa ci ma dufat este zopar rokov alebo si kupit v originale. V kazdom pripade potesil Lukjanenko, Martin, Morgan a hlavne Prefekt od Reynoldsa a dokoncenie Asimova (snad bude aj v makkej vazbe tak ako predchadzajuce jeho diel, nech ja to pekne uniformne na policke ;)..troslu smutny z absencie Hamiltona, ale aspon si ho uz mozem kupit v originale.
Nechcem byt otrvany,ale neda mi sa spytat.Planujete dotlac Pan ledove zahrady diel 1,ktory je uz dlhodobo vypredany.Dakujem
2 henulik
Dnes jsem posílala do tisku 3. díl Pána ledové zahrady a spolu s ním i dotisk již vyprodaného prvního dílu. Čekám od tiskárny potvrzení termínu expedice, ale oba tituly by měly být k dispozici od cca poloviny února.
2Monika
Dik. velmi ste ma potesili.Hned zajtra mastim kupit druhy diel,pre istotu.
Monika: Také bych se přimlouval za nového Hamiltona.
butcher
chcem sa spytat, planujete tento rok dalsie diely? dik
Je pravda, že Pán ledové zahrady má čtyři díly? Děkuji
Peklomor: Nemá, bohužel – teprve bude mít. Zatím jsou tři, ale příběh ještě není ukončený (i když se obě linie konečně protnou). Čtvrtý díl se teprve píše, termín jeho dokončení autor neoznámil.
Martinah: Další Butcher letos bude. Summer Knight (4. díl) se překládá, překladatel je již v půlce. Za ideální stav považujeme vydat 2-3 díly ročně, tak nám všem, kteří na knize pracujeme, držte palce. Jeden díl pro letošek však můžu slíbit stoprocentně.
Díky za odpověď. Jen nevím, jestli je to dobrá nebo špatná zpráva. 🙂 Uvidíme cca za 14 dní, až přečtu třetí díl. Myslel jsem, že se už dozvím jak vše dopadne, tak jsem trochu zklamaný. Ale Grzedowicz zatím nezklamal, takže zřejmě dobrá… 😀
tak drzim palce, tesim sa
to Monika-Triton
To, že připravujete Cherie Priest a její Boneshaker na předvánoční trh je opravdu dobrá zpráva.Vítěz časopisu Locus, třetí v Hugo.To snad ani nemůže být špatné čtení.
Fritz Leiber
Co Fritz Leiber, jak to vypadá s jeho Lankhmarem? Asi mu u nás moc přáno není, potěšilo mě, že jste to nepohřbili a snad plánujete tu sérii dovydat.