Říjnový plán nakladatelství Laser-books se sice jednou položkou přelil do listopadu, ale už teď se připravují další knihy na předvánoční nabídku. Zástupy fanoušků neopakovatelného humoru Andrzeje Pilipiuka se už netrpělivě třesou na další dobrodružství Jakuba Vandrovce. Dosud poslední svazek nese sympatický název Homo špiritusus, ale už teď vám můžeme slíbit hromadu dalších autorových knih na příští rok. Neméně příznivců má u nás i americký autor Dan Simmons, který se tentokrát vrátí ke své roli ponurého prince hororu v románu Děti noci, který v jeho druhém vydání přeložil Milan Žáček. Oba mistři žánru jsou u nás již zavedení a oblíbení, ovšem do budoucna se jim v popularitě jistě vyrovná i Robert M. Wegner, polský autor knihy Sekera a skála; Meč a žár, který dokazuje, že genialita polských fantasy tvůrců se zcela určitě neomezuje pouze na Andrzeje Sapkowského!
Andrzej Pilipiuk: Homo špiritusus (Homo bimbrownikus, 2009)
brožovaná, překlad Pavel Weigel, obálka Andrzej Laski, 312 stran, cena 269 Kč
Církev násilím pokřtí pralidi z Dubinky. Unikne jen šaman, který se spojí se svým pohanským bohem a s pomocí svého vnuka hodlá zlikvidovat lidstvo. Jako obvykle má armagedonu zabránit Jakub Vandrovec. Knihu doplňují tři povídky, kde se čtenář kupříkladu dozví, co se stalo s Jakubem, když se konečně upil k smrti a odmítlo ho přijmout nebe i peklo.
Jedni mají Jakuba za opilce a výtržníka, jiní za hrdinu a spasitele, jisté je, že polská odpověď na klasické příběhy barbara Conana oplývá nezaměnitelným vtipem, který nenechá chladných snad žádného čtenáře. Šestá kniha povídkového cyklu sérii prozatím uzavírá, ale jistě ne na věčné časy. Andrzej Pilipiuk už pracuje na sedmé knize a v dohledné době se česky objeví i dotisky dnes už beznadějně vyprodaných svazků série. A samozřejmě i zcela nové knihy populárního autora!
Dan Simmons: Děti noci (Children of the Night, 1992)
vázaná, překlad Milan Žáček, 352 stran, cena 349 Kč
Další mrazivé dílo Dana Simmonse, prince hororového žánru.
Rumunský komunistický diktátor je mrtvý, postavili ho ke zdi a zastřelili. Zanechal po sobě zemi, v níž se statisíce bezprizorných dětí posílají do zrůdných, neosobních sirotčinců, kde dostávají injekce s HIV pozitivní krví. Také Joshua, jedno z umírajících dětí, dostane špatnou krevní transfuzi, ale překvapivě po ní prospívá…
Pro americkou epidemioložku Kate Neumanovou je Joshua lékařským objevem století – v jeho imunitním systému se možná skrývá tajemství léčby rakoviny a AIDS – a zároveň darem lásky, po které tak dlouho prahla. Joshuovo drobné tělo však ukrývá i lékařské vysvětlení starobylé zhouby – vampyrismu – a je spojnicí s bájným vládcem upírů, který chce dítě získat zpět…
Robert M. Wegner: Sekera a skála; Meč a žár (Příběhy z meekhánského pohraničí) (Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ – Południe, 2009)
brožovaná, překlad Pavel Weigel, obálka Rafał Kosik, 456 stran, cena 329 Kč
Meekhánská Říše zahrnuje mnoho národů, ale má i mnoho nepřátel. Naštěstí však i Horskou stráž, která na Severu v boji s nepřáteli dokáže téměř nemožné. Ovšem dodržování neobvyklých kmenových tradic Yatecha z jižního kmene Issarů vede k tragédii…
Robert M. Wegner dokázal vytvořit originální magický svět fantasy i napínavé akční scény tak, že za jednu z povídek obdržel prestižní cenu Janusze A. Zajdla. Vzbudil však nadšení nejen mezi literárními kritiky, ale především mezi polskými čtenáři, kteří ho neváhali přirovnat k nejúspěšnějším tvůrcům moderní angloamerické fantasy. Mimořádný úspěch povídkového souboru na polské scéně se samozřejmě neobešel bez pokračování, druhý svazek série Východ – Západ vyšel o rok později a je chystán i v českém překladu.
Pro každou knihu samozřejmě platí tradiční slevy při objednávce přes e-mail laserbooks@seznam.cz. Každý čtenář má nárok na 10% slevy bez platby poštovného ani balného, majitelé čtenářského konta pak na slevu 30% za stejných podmínek. U každé knihy pak na stránkách nakladatelství ohlásíme slevovou akci na některé další tituly z naší nabídky!
Alvin Tvůrce
Velmi by mě zajímalo, zda projekt Alvina Tvůrce je definitivně u ledu, nebo můžeme v koutku duše doufat, že ledy se pohnou, a světlo světa spatří další pokračování v českém jazyku ?
Projekt Alvin zrušen nebyl. Prozatím ale nemohu říct, kdy vyjde další díl. Majitel práv preferoval vydání nových sérií – Empire, Serpent World, Mither Mages. Navíc se chystá nový Ender – Shadows in Flight.
Alvin Tvůrce
To je hezké, že budou vycházet další knihy od Carda, mám je v knihovně všechny. Mám už i původní vydání Alvina a léta jsem čekal až bude série kompletní. Dočkal jsem se třetího dílu a přečetl jsem tuto ucelenou část ze života Alvina. Ale bojím se, že když vydávání bude pokračovat tímto tempem, tak se kompletního vydání nedožiju. A možná i váhání ve vydávání dalších dílů a obavy čtenářů, že série nebude kompletní, vede v konečném důsledku k nižšímu prodeji zatím vydaných dílů série.
Konečně bych si měla přečíst ty Děti noci, když to navíc nově vychází 🙂
Přečíst si Černé léto teď není vůbec od věci. Rozdíl mezi původním překladem a novým překladem Milana Žáčka není jen v kvalitě, jak pevně věříme, ale i v rozsahu. Nový překlad má zhruba o 33 stran víc než ten starý, což je téměř desetina celkové délky textu. Těžko říct, kde je důvod, třeba to někdo zjistí po vydání 🙂
Vyjdou Děti noci v podobné úpravě jako Hladové hry a Kantos Hyperionu? Tedy stejná vazba, rozměr, font?
Myslíš, že existuje nějaký důvod, proč bychom to měnili? 🙂
Tohle období roku miluju a zároveň nenávidím.Když se podívám na seznam titulů, které se v následujícím předvánočním období mají objevit, tak je mi jasný, že zase budu muset dlouho přemýšlet, které tituly upřednostnit, a které bohužel ignorovat, případně jejich nákup posunout na „někdy příště“. Bacigalupi,Priest ( Priestovou třeba vyhraju v jedné soutěži )Bakker,Powers,Simmons,Crowley ….
A sám jsem zvědav jak ještě dlouho podobné „žně“ vydrží.Jak se promítne do situace na trhu úprava DPH a jestli třeba za pár let nebudeme nostalgicky vzpomínat: jo to byly tenkrát časy, kdy vycházel Bacigalupi,Crowley…
Tak tak. Mě by celkem zajímal počet výtisků u knih. Jestli jsem se už dostali pod tisícovku, nebo ne. Vždycky se divím tomu vydavatelskému šílenství na konci roku, podle mě na tom nemůže pořádně vydělat nikdo.
Heechee
Mám menší dotaz ohledně Frederika Pohla. Koukám, že už jsou některé díly Heechee serie vyprodány a další v doprodeji. Otázka tedy zní: Bude dotisk (příští rok) nebo mám (pokud budou finance) okamžitě a střelhbitě objednávat z těch zbytků co máte?
Pokud jde o dotisky (či spíše nová vydání) pak máme takových knih bohužel docela hodně a ne vše se podaří publikovat v roce 2012. Prozatím to vypadá, že se určitě dostane na Kroniku Jakuba Vandrovce (a to pomalu docházejí i další díly, takže opravdu neváhejte). S novým dílem Endera budeme patrně potřebovat i dotisk Hegemonova stínu (nemluvě o Dětech ducha, na které nový Ender navazuje). Hodně palčivá je absence Olympu na trhu. Ač bychom chtěli, na Pohla se patrně nedostane, takže pokud se někde dostanete k jeho knihám, není čas váhat (docházejí i Obchodníci a v doprodeji je už poněkolikáte i Gateway).
Olymp
Na dotlač Olympu sa teším, jedna z mála vecí od Simmonsa, čo mi chýba v knihovne a pre mňa tretia najlepšia vec od neho po Droodovi a Terrore.
Simmons
Ilion a Olymp od Simmonse by si zasloužily místo brožovaného vydání pevnou vazbu – snad se někdy v příštích letech dočkáme….
Laser 2011
je mi nejak luto, ze bola len jedna NSO (teda este len ma byt) a jedna NW, na druhej strane moderne diela Fantasy boli pre tento rok celkom podarene…
a pokračování Tada Williamse už se asi nedočkame nikdy