Chcete podpořit český horor? Máte jedinečnou možnost

Mají profesionální techniku, zkušený štáb i hotový scénář. Chybí poslední důležitá položka – Hejkal. Materiál k výrobě profesionální celotělové masky, jakou by chtěli Hejkalovi dopřát, je velmi drahý. Právě proto hledají na HITHITu pomoc u lidí, kteří by také chtěli vidět, jak Hejkal ožije a předvede, kdo je tady nejděsivější evropské strašidlo.

1

Karel (45) je hajný tělem i duší. O les se stará dobře, ale trofeje jsou pro něj na prvním místě. Poté, co se v opuštěné části lesa probudí bájný Hejkal, Karel získá rovnocenného soupeře. Zatímco se mu snaží přijít na stopu, mezi tajemným tvorem a Karlovou dcerou Aničkou (9) vznikne zvláštní spojenectví. Kdo se nakonec stane jediným pánem?

Lesapán je ryze český hororový krátký film o střetu lidského strážce lesa s tím bájným – Hejkalem. Film čerpá z odkazu českých klasiků žánru, jako byli Karel Jaromír Erben nebo Božena Němcová.

Český horor je na tom podobně jako Hejkal. Většina lidí se mu spíš posmívá. Hejkala ale není radno podceňovat a český horor už vůbec ne. Tým okolo Pavla Soukupa chce ukázat, že se v Čechách dá točit i něco jiného než hořkosladké komedie a sociální dramata. Lesapán představí Hejkala ze slovanských bájí, mýtického strážce lesa z dob, kdy pohádky nekončily vždycky šťastně.

Kromě účasti na českých i zahraničních festivalech je hlavním záměrem projektu vytvořit první z příběhů (pilotní epizodu), které mohou být následně spojeny do jednoho celovečerního filmu nebo minisérie s dalšími tradičním českými postavami v hlavních rolích (jezinky, vodník, čert, černý muž, meluzína).

Projekt má k dispozici profesionální techniku, zkušený štáb i hotový scénář. Chybí poslední důležitá položka – Hejkal. Tvůrcům by nevadilo hladovět, vydražit ledvinu nebo se zaprodat ďáblu. Bohužel i tak by finance stále nestačily na materiál k výrobě profesionální celotělové masky, jakou by chtěli Hejkalovi dopřát. Právě proto hledají na HITHITu pomoc u lidí, kteří by také chtěli vidět, jak Hejkal ožije a předvede, kdo je tady nejděsivější evropské strašidlo.

3

Pavel Soukup ml. si vybudoval renomé jako režisér krátkých žánrových filmů a znělek. Jeho největším úspěchem je animovaný horor Třída smrti, se kterým se zúčastnil několika českých a zahraničních festivalů. LESAPÁN je jeho absolventská práce.

Jakub Košťál se věnuje produkci videoklipů, znělek a krátkých i celovečerních filmů. Je spoluorganizátorem pravidelné přehlídky krátkých filmů iShorts. S Pavlem tvoří tandem už od dětství a právě on mu o Hejkalovi řekl. Jakub od té doby v lese nebyl.

Petr Koubek studuje 5. ročník scenáristiky na FAMU. Jeho scénář Libverdy získal cenu RWE. Za školou se podílel na několika televizních seriálech a reklamách. Když nepíše, pracuje jako redaktor magazínu Film 2015 a vedoucí programu iShorts. Vyrostl v myslivecké rodině, s Hejkalem si tyká.

Václav Tlapák je vystudovaný animátor, ale velmi brzy zjistil, že spolupráce s lidmi je mnohem menší dřina než s loutkami a od té doby se opírá o kameru. K prvnímu kino filmu se propracoval přes desítky krátkých a dokumentárních snímků. Hejkalův nejoblíbenější člen štábu, protože kameru vždycky radši poponese, než aby rozšlápl hříbek nebo ulomil větvičku.

Studio FX Creator je klíčovým členem našeho týmu. Jeho lídři Vlad Taupesh a Josef Rarach se jako jediní v Čechách věnují tvorbě realistických masek na špičkové hollywoodské úrovni. Kromě toho jsou vášnivými sběrateli slovanských legend a právě Hejkal je pro ně Mick Jagger všech strašidel.

Podívejte se na stránky samotné kampaně: https://www.hithit.com/…1151/lesapan

2
  • Název filmu česky / anglicky Lesapán / Leshy
  • Žánr: Horror, Mystery, Thriller, Fantasy
  • Stopáž: 10–20 minut
  • Režie: Pavel Soukup ml.
  • Scénář: Petr Koubek
  • Produkce: Jakub Košťál
  • Kamera: Václav Tlapák
  • Speciální efekty a masky: FX Creator
  • Plánovaná premiéra: červen 2015
  • Info facebook.com/fil­mlesapan
Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

35 komentářů

  1. A nepoučej se… 🙂
    Když už máte zapotřebí tohle dělat, co se dát i nějaké informace o tom kdo za tím stojí, co má za sebou a vůbec trochu té žurnalistiky? A nebo tohle prostě natvrdo a transparentně označte jako reklamu.

  2. Poslední dekáda mě utvrdila v tom, že češi umí točit filmy pouze o feťákách, alkolikách a rádoby komedie (což považuji za největší trapas)… a když už nějaký film má potenciál, tak ty zbytky naděje dojebe režisér (z MNOHA bych vybral třeba fiasko Ve stínu)

    Ty krásné skyci mě nechávají chladným, protože pochybuji, že se u nás najde někdo dostatečně kompetentní na to aby to znovu neposlal do kopru…

  3. Dungeons of Aledorn
    O tomhle informujte: Dungeons of Aledorn. Na Kickstarteru mohou fanoušci fantasy přispět na vznik krásného Old School Hardcore RPGčka. Stojí za ním český vývojářský tým! Tam sypte prachy. Ne do “hororu”, který se s velkou pravděpodobností nedostane ani do lokálních kin 🙂

  4. větší sranda
    to už tu byla větší sranda s videobestiálním fajkusem

  5. Se stereotypem obsahů českých filmů to vidíme podobně, přestože né tak skepticky. Problém žánrů se týká klasického trojuhelníku:
    **1.** nikdo to tu neučí – nikdo to neumí a jelikož se to tady nedělá tak se to ani nenaučí
    **2.** když už nějaká žánrovka vznikne, tak nedopadá dobře, protože bod 1. a 3. a diváci ji těžce zkritizují.
    **3.** Producenti nemají chuť pouštět se do souboje s diváky (viz. bod 2.) a nejistého businessu, takze žánrovky neprodukují, tudíž je tu nikdo nedělá (bod 1.) a nikdy se je nenaučí

    My jsme studenti a snažíme se o změnu. Doteď z vlastních prostředků a tudíž s možností dělat chyby, tentokrát žádáme o finance a chceme udělat něco vyjímečného. Nejen se pokusit o skutečně dobrou žánrovku, ale hlavně tady propagovat obor SFX masek, protože i ten nejlacinější C film v zahraničí má většinou nadprůměrné masky.

    A co se týče té poznámky a filmem, který se nedostane ani do kin, je naprosto správná. Nicméně tento kraťas by krom festivalů měl sloužit právě jako pilot k většímu projektu, který chcem nabídnout televitím a dalším produkcím. Nejsme schopni říct, jeslti =uspěšně, ale u kraťasu nezůstane. A hře Dungeons of Aledorn sem už přispěl:).

  6. to Savel
    Tak si ty peníze vydělejte! Tleto snad není možné, kdejaký mužik po internetu žádá o peníze! Já když si chtěl pořídit novou palírnu, žádal jsem snad po někom? Ani nápad! Chodil jsem s kuší do Černého lesa, ryponě lovil, jejich kůžičky prodával, kopejku ke kopejce střádal, až bylo na novou palírnu! Tak se to dělá, holoubku! Inu, jak se říká: Podaruj žebráčka kopejkou a budeš mít trampotu převelkou!

  7. Vyděláváme a pracujeme i při přípravách tohoto filmu, nemějte strach. Bohémství se mezí umělci už moc nenosí. Nicméně tohle je jedna z cest jak na kulturní projekt vydělat. Crowdfunding funguje po celém světě a je poměrně populární a je škoda ho neskusit využít. Málokdy se skrze něj žádá o vývoj léku na rakovinu, ale většinou to jsou takovéto “zanedbatelné” leč zábavné projekty. Také je mylná představa o žebráctví, jelikož je to spíše formou něco za něco a i když předměty pochopitelně nestojí velkoobchodní cenu, jinak by tenhle systém patrně nefungoval, tak mohu leckoho potěšit a najdou se i skutečně speciální odměny, které nekoupíte v obchodě a kterými se snažíme dárce potěšit. Nicméně děkuji za Vaši radu, ale holoubku mi prosím neřikejte, pracovitý muži.

  8. A pardon za překlepy typu “nezkusit”…s hrubkami se tu snad neslovíčkaří:)

  9. to Savel
    Tohle je akorát tak jedna z cest, jak z poctivých, božích lidí peníze tahat, a tomu já a všichni od nás ze vsi žebráctví říkáme, holoubku! A že to funguje “na celém světě”, jen dokazuje, že na celém světě jsou vykuci, kteří si za cizí chtějí svých zábav užívat! Inu, jak se říká: Žebrák u dveří, prázdno ve stodole!

  10. to Savel
    Děkuji za přání, holoubku! A palírna slouží, žádný strach! S Boží pomocí a vlastním přičiněním dosáhne prostý mužik dobrých výsledků v jakémkoliv počínání! Inu, jak se říká: Když Bůh pomůže, i mužik se vzmůže!

  11. to Savel:
    Na překlepy se nehraje, ale hrubku ti rád někdo omlátí o hlavu. Zvláště, když publikuješ na stránkách zabývajících se literaturou. Tvůj psaný projev zde reprezentuje i celý uvedený projekt a ledaskoho to může odradit od příspěvku.

    Ale to jen, že jsi to sám nakousl. Já jsem do jisté míry benevolentní.

  12. Naštěstí nejsem scénárista fylmu, ale budu si dávat pozor jak na hrupky, tak na přeřeky hercú:).

  13. to Savel
    Pokud tletoho hejkala tak potřebujete, tak si ho přijďte chytit do Černého lesa! Tam jich je! A taky vlkodlaci, ohňohadi, zlý trpajzlíci, baba Jaga, mluvící medvědisko, loupežníci, divoženky, čorti a podobná havěť! A nebo vyražte do velkého města, a tam někde u nádraží nebo teplovodu najdete takých hejkalů, že vám hrůzou všecky pačesy na hlavě vstanou!

  14. Zkoušli sme to, ale po Hejkalech jakoby se slehla zem. Asi druh na pokraji vyhynutí nebo co…Kde je Černý les nevíme, pokud nemluvíme o tom v jihozápadním Německu.

  15. to Savel
    Nýčkon jsem na ty stránky koukal! Tak vy potřebujete jen 75 000? Toť, když každý z vás šesti dá 12 500, tak to máte v medle v cajku! Kvůlivá takové částce dělat takých řečí! To si jen lovem rypoňů vydělá prostý mužik za rok! Inu, jak se říká: Z cizí hromady se lépe ubírá!

  16. Není třeba nahánět Hejkala v Černém lese. Stačí se jít projít večer v Brně po Dornychu.

    Když už tady pan režisér je, tak se zeptám: Co to vlastně je ta celotělová maska? Ten herec v tom i spí? Nebo to se dá po natáčení sejmout? Čistě pro zajímavost a moji zvědavost. Díky.

    Hrubky – znáš to. Deseti kámošům je to jedno a potom narazíš na zaujatýho magora, kterej ti v tom vymáchá nos, protože se mu hodí všechno, čím by mohl nějak otrávit život. Já bych mohl vyprávět. .-)

  17. Každý z nás dává už daleko větší částku do jiných položek tohot náročného filmu. Řekli jsme si, že by bylo milé na divácky atraktivní rekvizitu – masku, zapojit právě diváky, kteří by nám za pár svých korun situaci silně ulehčili, něco milého za to od nás získali a ještě nad tím mohla vzniknout diskuze a feedback (jako tady).

    Celotělová maska se aplikuje brzy ráno před každým natáčením. Její aplikace podle náročnostia počtu maskérů trvá 3-7 hodin. Poté poloviční čas trvá její odebrání po natáčení. Herec v ní musí být velmi trpělivý, ale hlavně zvyklý se v ní hýbat, hrát a žít (pít brčkem, nejíst, nechodi t na záchod, pohybovat se opatrně).

    Brno máme bohužel trochu z ruky, ale po správne lokaci stále pátráme, ale do 100km od Prahy.

    S magory já nekomunikuji:). Ale každou další normální otázku velice rád zodpovím.

  18. to Savel:
    Díky! Tak to je hustý! A možná se zeptám pitomě – co je na tom tak drahé? Ti maskéři? Nebo je to speciální materiál? Ta maska už je nějak hotová, nebo se to pokaždé postupně vytváří “z ničeho”? Já vím, jsem zvědavej – ale můžu se potom vytáhnout před dcerou. 🙂

  19. Maskéři s námi dělají z nadšení pro projekt zadarmo, což je důvod, proč tento film má šanci vzniknout ve studentských podmínkách. Drahý je materiál, latex, silikon, speciální barvy, animatronika…vše se objednává navíc ze zahraničí, jelikož tady se to prostě neprodává, nebo prodává, ale v kvalitě pro halloweenské masky. Ta maska se popravdě částečně vytváří již v průběhu, její příprava trvá měsíc a půl a čekat na finále hithitu by znamenalo nestihnout premiéru (červen). Nicméně abych se vyvaroval zpráv typu “tak vidíte, na co potřebujete naše prachy, když na to máte”, momentálně odtrháváme peníze od obrazové postprodukce (barvení, zvukový mix atd.), která čistě pro zajímavost stojí velmi podobnou sumu a kterou právě po skončení hithitu musíme doplácet. Jinými slovy každá fáze natáčení něco stojí. Peníze které bychom vydělali nad rámec požadované částky chceme použít pro falší fáze filmu. Ne všichni s námi dělají pouze z nadšení a za materiál, ale jsou to profesionálové, kteří svoji práci dělají na špičkové úrovni a velmi se pro nás podceňují. Toho si vážíme.

  20. Jinak v sobotu pořádáme konkurz na hlvaní dětskou roli. Hledáme holčičku 8-11 let. Kdybyste byli pražští nebo z blízkého okolí a dcera byla přibližně v tomto věku, tak vás srdečně zveme.

  21. to Savel
    Inu, mě by také ulehčilo, kdyby mi každý mužik ze vsi dal ze svého pár kopejek na vodku! Ovšem já se řídím příslovím “Bez peněz do hospody nelez!” Popravdě, co vy sami od toho očekáváte? Peněz nemáte, točit chcete! To prostě nejde! Buď ze svého zaplaťte, nebo si řádného mecenáše sežeňte! Tleto vybírání po stokorunách, to by mě věru nebavilo!

  22. S mecenáši ani sponzory to není tak snadné, přestože, jak jistě víte, žádný větší film profesionální i poloprofesionální se bez něho neobejde a nemylsete si, že to stále nezkoušíme. Krom toho ono mecenášství a sponzoring se více přibližuje Vašim příslovím týkájící se žebroty. HITHIT funguje více jako obchod. Ve Vaší řeči bych to mohl připodobnit k následující situaci. “Hej sousede, dej mi stovečku na palírnu a dostaneš vodku chutnější jak z krámu”.

  23. to Savel
    Pravda, ono to mecenášství je také v podstatě žebrota, nu dejme tomu, že by jste si měli sehnat “investora”. Ale taký investor už zase může požadovat, aby tleto bylo tak, nebo onak… Nejlépe je peníze vydělat, třeba prodejem vodky… Ale že by HitHit byl obchod? Kdepak, v mé řeči to znamená: “Dej stovečku a mi ti něco slíbíme”… S tím byste u nás na vsi věru nepochodili 🙂 Co se hejkala týče, tak to rozhodně nejsem, ale dva už jsem v Černém lese skolil, on zas taký hrozný není, jen taková potvora uřvaná…

  24. Nejen slíbíme. Slíbíme a dáme, zkušenost, kterou můžete získat třeba kdybyste si někdy něco objednával přes internet, což je další funkce, kterou neváhejte objevit. Přesto ale máte pravdu, že nabízíme i symbolické nevěcné odměny typu pozvání na premiéru nebo jméno v titulcích, které mohou mít pro někoho zase jinou hodnotu. Kdybyste měl ještě nejakou nejasnost, neváhejte se na mě či na google obrátit otázkou, nekdy je to rychlejší než sto přísloví:). A s vodkou to nepřehánět, ale doporučuju Vám vodku s mangovým džusem, přestože předpokládám, že nejste fanda míchaných nápojů.

  25. to Savel
    Sliby chyby, holoubku! U nás ve vsi byl jistý Prokofjevič, a ten taky pořád sliboval! Tomu slíbil soudek zavařeniny, onomu paklík machorky, tletomu lahvičku vodky, jinému selátko… Sliboval a sliboval a kde nic, tu nic! Nakonec se opilí mužici srotili před jeho chalupou, bacili ho cepem a hospodářství mu rozebrali do posledního stébelka! A dosliboval, slibovník jeden! Už je v hlíně! Inu, jak se říká: Kdo mnoho slibuje, žití si zkracuje! A co se tvého recepisu týče, tak prznit dobrou vodečku nějakým cizáckým džusem, to může opravdu napadnout jen měštěnína!

  26. Vodka s mangovým džusem??! Nejste vy moje žena? .-)
    Já osobně sice preferuji huisku bez sody a bez ledu, ale pro čistou vodku mám pochopení.

    V Leningradě se dělá jakýsi pohár s vodkou. Vezme se šampuska, do ní se dá vodka, červený šampus (igristoje), maliny, jahody, ostružiny a borůvky, vloží se to do té šampusky a nakonec přidá pořádná čepička sladké šlehačky ve spreji. A zarazí se do toho oplatek. Zejména na dámy to má nesmírně blahodárný účinek a jsou mimo jiné i mnohem přítulnější. 🙂 Taky pravda jsou časem poněkud oplácanější…

Zveřejnit odpověď