Naposledy se na titulní straně usmíval viking, ještě před ním se tam nacházela jedna sexy spoře oděná ženština.
A nyní? Nyní se na jedné polovině zubí přítulňoučký symbiont s mírně násilnickými sklony a na druhé se mračí sympaťák Tom Hardy.
Řeč není o nikom a ničem jiném než o Venomovi, který zanedlouho vtrhne do kin. Už jen samotná obálka láká pořídit si Pevnost a nedat ji z rukou.
Říjen hororům a Humbooku zaslíbený
Hlavním tématem nové Pevnosti je marvelovský antihrdina s roztomilým přívětivým úsměvem od ucha k uchu – Venom. Tomuto neobvykle přítulnému stvoření se podívala na zoubky pevnostní dentistka Alexandra Petáková, která práskne všechno, co o něm ví. Chcete vědět, kde se Venom vzal? Jak se v průběhu času vyvíjel? Jakou spojitost s ním má šílenec Deadpool? A jaký koncept zvolili scenáristé pro blížící se film? Pak je tento článek právě pro vás!
Na své si v tomto čísle přijdou především milovníci hororů, kteří si budou pomlaskávat u článku o blížícím se Hellfestu: Parku hrůzy (v kinech ke konci října). A že to vypadá na vskutku zajímavý počin! Co si budeme říkat, hororů odehrávajících se v prostředí lunaparku je jako šafránu. A těch dobrých ještě méně. Svědčí o tom i text Jakuba Merce, jenž se na tuto problematiku juknul a uvedl několik dalších snímků z prostředí zábavního parku stojících za shlédnutí. Fanoušky mistra hororu Stephena Kinga by mohl zaujmout seriál Castle Rock, jehož děj autoři situovali do fikčního světa tohoto spisovatele. A aby toho Kinga náhodou nebylo málo, je pro ty, kteří se rádi nechají strašit během čtení, přichystaná recenze knihy Stephena a Owena Kingových Růženky.
V souvislosti s blížícím se festivalem Humbook (6. října v Kongresovém centru v Praze) nemůže v říjnovém čísle chybět lákavá pozvánka s programem na tuto akci zaměřenou na knihy žánru young adult. Kromě toho vyrazila redaktorka Kateřina Stupková za mladou a nadějnou spisovatelkou Petrou Machovou, aby si pokecaly o jejím novém románu Dračí město. Najdete zde například i recenzi na Warcross od americké spisovatelky Marie Lu.
Úrodný podzim
O tom, že bude za pomalu se prodlužujících podzimních večerů co číst, dokazuje řada lákavých kousků, které jednotlivá nakladatelství vydávají. Monika Dvořáková například svůdně a tajemně láká na Páté roční období (první díl trilogie Zlomená země), za nějž autorka Jemisinová obdržela cenu Hugo za nejlepší fantasy román. Martin Bečvář se v recenzi Společníků (R. A. Salvatore) podívá na temného elfa Drizzta Do´Urdena. Že vám toto jméno nic neříká? Nevadí, protože se vše potřebné dozvíte v textu, a po jeho přečtení se budete chtít s tímto temným elfem seznámit. A znalým jedincům připomene, že příběhy o Drizztovi jsou prostě dobrý! O nebezpečí moderních technologií píše Wojta Běhounek, který si vzal na paškál román Marca Elsberga Zero. Zajímavé kousky se urodily i v komiksovém světě. Třeba takový Tajemný rytíř George R. R. Martina působí díky slovům Michala Tesáčka a pár obrázkům jako vskutku luxusní záležitost, která by neměla ujít žádnému fanouškovi ságy Písně ohně a ledu. Neméně zajímavě vypadá také třetí soubor Archivů Tomb Raider, o němž se barvitě a lákavě rozepsal Martin Fajkus. Nová dobrodružství čekají i na další sexy roštěnku v minikraťáscích; tou je Harley Quinn, jejíž nová dobrodružství s názvem Harley Quinn 2: Joker miluje Harley zhodnotil Filip Gotfrid.
Mnoho dalšího
Krom výše zmíněného obsahuje říjnová Pevnost mnoho dalšího. Se zvážením návštěvy kina pomohou recenze na Slendermana, Sestru, Upgrade, nového Predátora nebo na český psychothriller Důvěrný nepřítel s Vojtěchem Dykem a Gabrielou Marcinkovou v hlavních rolích. Nechybí samozřejmě minirecenze na knižní novinky (hororově laděný kousek Hleď, prázdnota, antologie Žoldáci fantasie: Na stopě zločinu, splatterpunková Čepel Entropie nebo povídkové sbírky Mainstream a Temný Karneval), které poradí s tím, co si pořídit do domácí knihovny. Zkrátka nepřijdou ani hráči počítačových her. Pro ty Karel Kališ připravil články o novém World of Warcarft: Battle for Azeroth a znovu vydané hře Shenmue a Shenmue 2.
Říjnové číslo je opět oděno do velice líbivého kabátku a každý si v něm najde to své. Srdéčko nicméně zaplesá hlavně těm, kteří mají v oblibě horory, protože se zde mluví o několika zajímavých titulech, ať už těch filmových, tak literárních.
A nakonec: jako knižní příloha tentokárt čekají dvě podivnosti z dílny Haruki Murakamiho, které pro nedostatek lepších termínů nazveme ilustrovanými povídkami.