Z únorové nabídky Pevnosti se zdá, že tento měsíc přeje především hororovým a děsivým příběhům. Ovšem nejen strachem je člověk živ a pevnostní redaktoři jsou si toho velmi dobře vědomi, proto přibalili kupu dalších zajímavých tipů od zajímavých románů přes komiksové pecky až po několik herních doporučení.
Seriálový hit Last of Us a únorová filmová nabídka
Na HBO momentálně slaví úspěch seriálová adaptace videohry Last of Us. Ať už vám to nic neříká nebo víte, oč běží, ale jen se bojíte, jak to dopadlo (všichni víme, jak to s adaptacemi poslední roky vypadá), tak se svěřte do rukou Kateřiny Vimmerové, od níž se dozvíte vše potřebné, abyste se rozhodli, jestli si Last of Us zaslouží vaši pozornost, či nikoli.
Dále je tady dvojitá porce názorů na druhý díl Avatara: The Way of Water Jamese Cammerona od Jiřího Pavlovského a Karla Ryšky.
Zdá se, že v únoru si na své přijdou předně fandové hororu! Filip Gotfrid přináší recenzi M3GAN, Vendula Kreplová představí Šílenou noc a do třetice všeho děsivého je tady ještě Jakub Merc s hororově laděným thrillerem Bledým modrým okem. Pokud vám ale horory úplně nevoní a raději byste si dopřáli něco milého a barevného, tak by vás mohl zaujmout Michal Tesáček s Úžasným Mouricem.
Únor ve znamení hororu a české tvorby
Hororové příběhy na vás čekají také v knižní sekci. Na výběr máte například hororově laděnou antologii Stíny Halloweenu Ellen Datlowové a Lisy Mortonové, na níž se podíval Filip Gotfrid. Dále je tady též hororová klasika Roberta Blocha s názvem Psycho, jež posloužilo jako předloha ke stejnojmennému filmu Alfreda Hitchcocka.
Z českého knižního rybníčku si v únoru můžete dopřát například sci-fi novinku od Kristýny Sněgoňové s názvem Mrtvá schránka ze série Legie, na níž se tato autorka podílí s Františkem Kotletou. Pokud byste si rádi dopřáli něco se severskou tématikou v českém pojetí, pak by vás mohla zaujmout recenze Pavla Suchého na román Terezy Kadečkové s názvem Ve stínu Yggdrasilu. Máte rádi alternativní historii? Tak v tom případě by vaší pozornosti neměl ujít článek Martina Bečváře o Světech v plamenech, které má na svědomí duo Tomáš Bandžuch a Marek Skřipský.
Českou tvorbu si můžete samozřejmě dopřát i v povídkové rubrice, kam v únoru svou troškou přispěl Lukáš Vavrečka se sci-fi příběhem Kousáček a Tereza Matoušková s fantasy povídkou Kdo se bojí Mauší.
V rámci zahraniční tvorby redaktoři Pevnosti přináší například sci-fi román Ready Player Two: Nová hra začíná (pokračování Ready Payer One: Hra začíná) od Ernesta Clinea, který zhodnotila Michaela Merglová. Dále je tady také kousek Arthura C. Clarkea s názvem Konec dětství, jemuž se kouknul na zoubky Jiří Popiolek. Pevnostní vládce Martin Fajkus si vzal na starost Papír & krev od Kevina Hearneho.
Fanoušci Harryho Pottera by si stoprocentně neměli nechat ujít Kateřinu Hajžmanovou s článkem o tom, co nového bylo v posledních letech vydáno – S kouzelnickou hůlkou (Tom Felton), ilustrovaný Harry Potter a Fénixův řád (J. K Rowlingová) a Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství – úplný scénář (J. K. Rowlingová, Steve Kloves).
Komiksové potěšení
Samozřejmě ani v únorovém čísle nesmí chybět kvalitní komiksová nabídka. Tentokrát se můžete těšit na další díly Thorgala Barbara, konkrétně se jedná o díly 24–29, kterého si vzal na starost Jakub Zahradník. Martin Fajkus potom přináší sci-fi příběh Neviditelné království. A pokud je libo nějakou tu mangu, tak vsaďte na Borise Hokra. Ten si připravil recenzi sborníku příběhů s kultovním statusem – Black Jack: Chlapec, který zemřel dvakrát.
Herní zábava a historie s Tomášem a Františkou
Ptáte se, jakou herní zábavu si můžete v únoru dopřát? Inu, Karel Kališ servíruje tahovou strategii Tactics Orge: Reborn, hororově laděný The Dark Pictures Anthology: Devil In Me a akční RPG Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion. Případně je tady ještě Marvel’s Midnight Suns, který ozkoušel Jakub Kovář.
Pokud vám videohry nešmakují a raději dáváte přednost společenské zábavě, tak zaskočte za Filipem Gotfridem do deskoherní sekce, kde můžete společně s Filipem zavítat do vesmíru v kousku Starship Captains nebo můžete prubnout pěstování kytiček ve Válce květů. Mimoto se ještě můžete Jakubem Zahradníkem hašteřit o drahokamy v deskovce Splendor Duel.
A nakonec je tady ještě nějaká ta historická lekce. Tomáš Bandžuch se tentokrát soustředil na problematiku Pittsburské dohody, která mimo jiné schvalovala spojení Čechů a Slováků v samostatném státě. Františka Vrbenská vám představí hudebního virtuóza a šermíře Josepha Bologne, Chevaliera de Saint-Georges.
Únorová Pevnost, tak jako obvykle, přináší bohatou nabídku filmů, knih, komiksů a her, mezi nimiž si každý zaručeně něco vybere. Pokud vám to ale přijde málo, tak by vás mohla nalákat příloha Pevnosti Plus, jíž je tentokrát audiokniha Pratchettova románu Sekáč v podání narátora Jana Vondráčka.