Po dlouhých letech netrpělivého přešlapování jako v sakra dlouhé frontě na záchodky je to tady! Ano, tenhle rozhovor mohl vzniknout jen díky tomu, že je na světě nový díl série Kladivo na čaroděje, Pád do reality. Nakonec jsme naštěstí přemluvili Martinu, aby rozhovor docvakala ještě než se uloží k zimnímu spánku (protože odpočinek je důležitý!) – a zadařilo se! A je to vážně… ehm, kladivové.
Archiv rubriky: Rozhovory a profily
Kdo je kdo v sérii Kladivo na čaroděje?
Než se bezhlavě vrhnete do magické betonové džungle, bývá dobrý zvykem představit si hlavní obvyklé podezřelé, které budete milovat i nenávidět zároveň. Pojďme si tedy povědět něco o podivných existencích, které vás budou provázet sérií Kladivo na čaroděje!
Za Kolaboranta mohl autorský blok, prozrazuje o své nejnovější knize Ladislav Klimeš
Osobní setkání s Ladislavem Klimešem bylo dost živelné – mluvil, mluvil, vnutil mi pod pohrůžkou zábavného čtení svoji nejnovější knihu, Kolaboranta, pak ještě chvíli mluvil, a já mu slíbil recenzi a rozhovor na našem webu, protože očividně měl čtenářům co říct. A protože sliby se maj plnit…
O lovcích monster z Azylu píšu vlastně proto, abych mohla psát o monstrech, přiznává s úsměvem Lucie Lukačovičová
Již třikrát jme měli možnost podívat se mezi lovce monster organizace Azyl. Lucie Lukačovičová totiž ví o monstrech, přízracích, bestiích a nadpřirozených silách téměř vše (a co neví, to si vymyslí) a nebojí se o tom napsat. A tak jsme se rozhodli při příležitosti vydání audioknihy Chrám Azylu, třetího dílu Lucčiny „monstrságy“, autorce položit pár otázek.
Rozhovor s Marií Domskou o psaní, temných elfech i střetu kosmických civilizací – část II.
Druhá část rozhovoru se bude motat hlavně kolem mimozemského “sympaťáka” Kchrata – jak jeho příběhy vznikaly a proč by si je čtenáři měli přečíst? Kolik bude mít cyklus dílů a kdy vyjdou? A je čtvrtý díl prokletý? Ale své řeknou i temní elfové a na samý závěr dojde také na epickou bitvu.
Rozhovor s Marií Domskou o psaní, temných elfech i střetu kosmických civilizací – část I.
Ačkoliv jméno Marie Domské rezonuje literárním světem už nějaký ten pátek, její romány začaly vycházet teprve nedávno. Navíc se málokterému autorovi povede, že by jeho první dva komerčně vydané romány byly zcela odlišné – epická fantasy Sivá krev a psychologické sci-fi Nejasné hranice jsou doslova dva odlišné vesmíry. Takže – palba otázek za tři.. dva.. jedna…
Rozhovor se Zuzanou Hartmanovou o jejím novém románu Kosti pod mechem
Usadit a popovídat si s autorem či autorkou o jeho nové knize – tak přesně to udělal Honza Procházka – prohodil pár slov se Zuzanou Hartmamovou o její nové knize Kosti pod mechem. A všichni milovníci dobré fantasy by rozhodně měli zbystřit, protože tohle bude něco pro ně!
Práh je pro mě krásná změna, říká Petr Urban
S básníkem, pedagogem, LARPerem a spisovatelem Petrem Urbanem jsme se potkali na několikrát a vzniklo z toho příjemné povídání o motivech, rodině a tvorbě.
Vše, co jste o Rochovi chtěli (a možná ani nechtěli) vědět – Druhá část rozhovoru s Přemyslem Krejčíkem
Na knihu Přemysla Krejčíka Rochus bychom se mohli vyptávat opravdu dlouho – je totiž plná různých motivů a drobných či výraznějších zápletek, u kterých vás napadne jaký k nim má autor asi vztah či zda s nimi má zkušenost. A tak naše palba otázek pokračovala a nebohý autor odpovídal a odpovídal, až se z něj kouřilo jako z jeho oblíbené kávy (na kterou jsme se ale zeptat zapomněli).
Teorie, praxe, Rochus a literatura vůbec – První část rozhovoru s Přemyslem Krejčíkem
Rochus byl pro mě první knihou, kterou jsme od Přemysla Krejčíka přečetl – a působil na mě tak trochu jako zjevení. Hned mě začaly napadat „otázky, které bych autorovi rád položil“ – a naštěstí sem dostal šanci to udělat, protože autor se rozhovoru nebránil. To totiž ještě netušil, co ho čeká!