Dítě tmy: Novinka z nakladatelství Golden Dog

Nakladatelství Golden Dog vydává nový horor z dílny úspěšného českého autora Miroslava Pecha, který ukazuje sílu jihočeských autorů v děsivém žánru české literatury.
Kniha
Dítě tmy se vrací na konec 90. let, do dětství mnohých z nás, kdy všechno bylo bezstarostné, chodili jsme v divných věcech a těšili jsme se, až budeme dospělí. Anebo bylo všechno trochu jinak?

Že by ten chlápek na rohu ulice byl něco víc než jen obyčejný čumil? Že by se za zdmi bytů dělo víc než jen rodinné klábosení? Anebo ta stará továrna, co od Sametové revoluce chátrá? Je opravdu tak prázdná, jak vypadá? Kam ale mizí děti i dospělí? A co se s nimi děje?

Dítě tmy vychází 28. února 2020

Odkaz pro objednání knihy: https://www.goldendog.cz/produkt/dite-tmy/

Ukázku naleznete zde: Dítě tmy ukázka

ANOTACE

Měla to být jen opuštěná továrna, která bude chátrat tak dlouho, až se rozpadne. A ten mladík, co se potuloval kolem, se nezdál nebezpečný. Jako kdyby na něm nebylo nic zvláštního, jen člověk beze jména. Ale právě kvůli němu ulicemi města poteče krev. Právě kvůli němu parta dětí brzy pozná peklo na zemi.

Miroslav Pech

Dítě tmy

Ilustrace obálky: Dawid Boldys

Formát: brožovaná, 216 stran

Žánr: horor

Cena: 199 Kč

 

O AUTOROVI

Miroslav Pech (* 1986) na sebe upozornil jako autor ironických a znepokojivých příběhů, v nichž načrtává pestrou paletu různých společenských outsiderů a sociopatů. Tuto fázi asi nejlépe dokumentují knihy Napíšu Pavle, Ohromně vtipná videa a Američané jedí kaktusy. Široký zájem čtenářů i médií zaznamenal tragikomický román o dospívání na maloměstě nazvaný Cobainovi žáci. Dále mu vyšla novela Otec u porodu.

V hororovém žánru debutoval knihou Mainstream, který řada recenzentů označila za extrémní a neváhali jej přirovnat k dílům autorů jako Jack Ketchum či Edward Lee.

Kratší práce publikuje Miroslav Pech i časopisecky: Respekt, Nový Prostor, Pevnost, Reportér magazín, Howard, Tvar, Host, H_aluze, Protimluv, Salón Práva ad. Dvě z jeho povídek ve spolupráci s Jihočeským divadlem adaptoval Český rozhlas. S jeho prózami se měli možnost seznámit čtenáři z Polska, Slovinska, Španělska, Běloruska a Rakouska.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Zveřejnit odpověď