- Autor: McNeill Graham
- Nakladatelství: Polaris
- Cena: 299 Kč
- ISBN: 978-80-7332-197-0
- Vyšlo: 22. 5. 2013
- Žánr: sci-fi
- Provedení: brož.
- Autor obáky: Phillip Sibbering
- Počet stran: 360
Román Falešní bohové pojednává o Horově pádu. V komplikovaném spiknutí zosnovaném přívrženci Chaosu je Horus na měsíci planety Davin zraněn cizáckou, Chaosem otrávenou zbraní. Jeho poručíci jej v zoufalé snaze o jeho záchranu odnesou do chrámu na Davinu. Chrám je však tajně zasvěcen Chaosu a jeho služebníci se postarají, aby se Horus zdánlivě vyléčil, ve skutečnosti však jen ještě více podlehne zhoubnému působení své rány. Nakonec se postaví proti svému ‚otci‘, Císaři. Horovo odpadlictví pak spustí sled událostí, které změní galaxii navždy.
Konečně 🙂 Tady je vidět, že první kniha série, tedy Horus Rising, byla jen předehrou k titánské sérii a teprve False Gods začínají pořádně přikládat pod kotel. Sugestivní je zejména bitva na Davinu a Horovo zranění – následně pak scéna kdy je transportován zpět do lodi a při snaze o jeho záchranu je prolita první krev nevinných. Konec knihy pak uzavírá předehru k největší tragédii v dějnách Impéria, kurz k Isstvanu III je dán.
McNeill svému WH40k universu rozumí a jeho knihy ze série Horus Heresy patří mezi ty nejlepší – Thousand Sons a Angel Exterminatus jsou prostě lahůdky pro každého milovníka WH40k, ale i ostatní fanoušky kvalitní military sf.
McNeill
Jop, jak mi úplně nesedí McNeill v klasickým Warhammeru, tak tady hluboce smekám.
Souhas
….a předchozím příspěvkem…ve WH McNeilla nemusím vůbec, ve WH40K je fakt dobrej.
A “technický” dotaz…kdy je REÁLNÉ se tentokrát dočkat dalšího dílu? Jsem asi divný, ale když nějakou serii začnu číst v jednom jazyce, tak mě vcelku točí ji dočítat/pokračovat v jiném. Proto jsem se HH zatím vyhýbal, protože první díl jsem četl v češtině a rád bych pokračoval. Ale jen pokud je reálné očekávat trochu…spíš PODSTATNĚ…lepší návaznost dalších dílů.
konečne….mňa by zaujímalo to isté čo sa pýta MichaelS tiež som doteraz nekupoval HH v angličtine, ale čakať znova 20 mesiacov na ďalší diel….a to doteraz vyšlo v papierovej forme 24 kníh (to už by som sa asi nedožil konca, a to séria HH ešte neskončila)
to: Fenris 13 začal som čítať The Emperor’s Gift a ADB píše parádne, vďaka za tip
Ohledně HH…jsem zvědav, kdy se někdo odhodlá konečně popsat útok na Zemi 🙂 ADB by mi přišel jako perfektní kandidát a věřím, že si bude chtít pro sebe podržet tu část dobývání, při které by měl zahynout Argel Tal.
To Fenris
Za tip na ADB díky také, dal jsem díky němu Night Lords a opravdu psát umí. A hlavně…..konečně nějaký kladný hrdina:-DDD.
No tak konečně! Jinak se připojuji k otázce na další díl.
abychom pokračovali v off topicu 🙂 Právě jsem dočetl Emperor´s Gift….a nelze než říct, že ADB je nejlepším autorem, který v současnosti pro BL píše. Ani Abnett ani King…. Famózní kniha, moje nej scény jsou jednoznačně přílet Karabely na Titan, bitva na Armageddonu a vyvrcholení nad Fenrisem. Masterpiece!
To Fenris
Co ten spoiler tady? Jsem v půlce a vy mi to tu vykecáte:-))))!
Jinak zatím musím říci, že dobrý to rozhodně je, ale čistě podle mého názoru to na Talose nemá.
To Fenris
ešte síce nie som na konci (anglicky mi to ide pomaly…) ale súhlas Emperor´s Gift je to najlepšie čo som z WH40k doteraz čítal a ADB je naj autor… no teraz neviem chcel som skúsiť Space Wolves: Blood of Asaheim a aj ked druhú stranu nemusím rozmýšľam o Night Lords (ADB proste píše parádne)
to MichaelS – neboj, žádný spoiler to nebyl, tohle všechno už je z historie Impéria známo 🙂 tady se jen ladí detaily, a ladí se zatraceně dobře. Porovnávat s Talosem je ošemetné…ten chlap prostě nemá slabou knihu.
to pet – konec stojí za to, zejména úplně poslední scéna v knize…až jsem málem uronil kroupu 🙂 Do Night Lords, jdi – jak MichaelS určitě potvrdí, jsou to naprosto skvělí záporáci 🙂
Jaký záporáci zase? Jenom jsou trošku neortdoxní, no:-)))).
Jinak GF jsem dočetl, a jak to fakt nebylo zlý, tak na Night Lords to podle mě nemá … ale to je samozřejmě dle vkusu každého soudruha. Na mě je prostě Hyperion trochu moc kladnej hrdina:-).
teda záporakov ozaj nemusím, síce som čítal len WH Malus Darkblade (a pretrpel som to do konca len preto že som čakal kedy ho už niečo zabije natrvalo….), ale jo idem do toho keďže sú Night Lords len “trošku neortdoxní” 🙂 ….a budem mať na jeseň a zimu dosť času na tri knihy lebo to vyzerá že v Polarise bude dlho prestávka s WH40k (čakám že koncom roka resp. budúci vydajú niečo z WH) a Erikson a Malazská Kniha padlých skončila….
To pet
Ehm….tady asi došlo k nedorozumění….Malus je KLADNÝ hrdina!!! Odstrkovaný syn marně a zoufale hledající v nelítostném okolním světě své štěstí, jež mu krutý osud nespravedlivě odepírá!!!
Beru vše zpět, ty Night Lords rozhodně nečti:-DDD.
ale hádam to nejako “v zdraví” zvládnem….no a Malus, možno tam ma aj nepatrný vplyv to že neznášam elfov…všetkých….škoda že sa ten ich ostrov nepotopil
Poraďte mi, čím z Warhammeru 40.000 začít?
To Satyr
Pokud v češtině, tak Vlkem …. je to jednak dobrý, jednak ucelená série. King to dobře začal, Lightner neméně dobře dokončil. Sice na webu Polarisu píší, že některé díly jsou vyprodané, ale jsou jednak knihovny, a kdyby se to v nich blbě shánělo, tak net je široký;-). Navíc AA jsou v WH40K prostě základ. Nebo Kage od Thorpa … tj. 13.legie, Komando smrti a Destrukční četa.
Začínat Gauntem nebo Horus Heresy má smysl jen pokud jsi ochoten/schopen pokračovat v angličtině.
MIchaelS má pravdu, třeba taková Shira Calpurnia je naprosto vynikající čtení, ale pro začátečníka poněkud nesrozumitelné. Takže rozhodně Kinga a jeho Ragnara. Jestli zvládáš angličtinu….tak stejně toho vlka, je to dobrý vstup pro začátečníky 🙂
Angličtina by snad nebyla takový neřešitelný problém, ale než zjistím, jestliva přijdu světu na chuť, nechce se mi shánět a platit knihy ze zahraničí, takže stejně musím zkusit česky. Díky za tip, nebyl jsem úplně schopnej se zorientovat v tom jak jdou ty knihy chronologicky a jestli to úplně ladí s vhodným pořadím pro začátečníka.
Anglické knihy
To Satyr – zkus někdy zajít do prodejny Ogří doupě v Praze Moravská 5, mimo modelů tam prodávají i slušný sortiment anglických 40k knížek, mají i e-shop samozřejmě
Tak jsem dočetl dalšího ADB – Cadian Blood a je to opět paráda. Konec sice trochu uspěchaný, ale jinak mazec. Cadiané a Raven Guard vs Death Guard v čele se samotným Typhusem. Ten chlap je bůh.
A už se těším na jeho nejnovější práci – začal psát trilogii Black Legion, která začíná útěkem zrádných legií do Oka Hrůzy a pokračuje…vlastně to se ještě neví, neb by mohlo reálně hrozit, že se trilogie změní v Bowdenovu verzi Gaunt´s Ghosts. Což bych bral všema deseti :-)) Takže už ať je The Talon of Horus mezi námi!