Genom 1 – Tance na sněhu

Genom 1 - Tance na sněhu
  • Autor:
  • Nakladatelství: Triton + Argo
  • Cena: 298 Kč
  • ISBN: 978-80-7387-932-7
  • Vyšlo: 21. 10. 2015
  • Žánr: sci-fi
  • Provedení: váz.
  • Autor obáky: Cuteimage
  • Počet stran: 392

Tikkirej, odvážný třináctiletý chlapec, rozladěný ubohostí své rodné planety, kde si musíte koupit právo na život, se vydá do vesmíru hledat lepší budoucnost. Lze se však vzepřít svému osudu? V boji o moc a vládu nad lidstvem, planetami a vesmírem může i mladý chlapec sehrát důležitou roli a ovlivnit dějiny mnoha civilizací. Román Tance na sněhu je prequel ke knize Genom.

„Tance na sněhu. Lidstvo se snaží být krásné a dobré, i když k tomu nemá předpoklady. Rozumíš? Jako když baletka v sukýnce a balerínkách zkouší tančit na sněhu. Ale ten je studený. Někde měkký, někde tvrdý, někde se boří a bodá do nohou. Přesto je nutné se pokoušet tančit. Snažit se být lepší. Navzdory přírodě, navzdory všemu. Jinak zbude jen ulehnout do sněhu a zmrznout navždy.“

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Jen tak pro zábavu jsem zkoumal, jaké jsou Lukjaněnkovy názory na Putina a ukrajinskou krizi. Hm, zdá se, že současný režim nemá v Rusku mezi spisovateli věrnějšího zastánce. Myslím, že to je pádný důvod, abych přestal tohoto spisovatele finančně podporovat.

  2. to FD
    To ho opravdu zamrzí! 🙂

    Putin vytáhl zemi z Jelcinovské žumpy zpět na úroveň světové velmoci. To se nezapomíná!
    Ne v Rusku.

    Putin má tak silnou domácí pozici, že kdyby anektoval Ukrajinu i s Běloruskem a vzal si znovu bývalé asijské části Sovětského svazu, tak opozice možná někde řekne, že to není úplně správné. Unie mu pohrozí dalšími sankcemi, které budou mít další devastující dopad na naši ekonomiku a USA se zmůže tak maximálně na vybombardování nějaké té nemocnice. Nic víc se nestane.

  3. to FD
    Tak vždycky je tu ještě možnost kupovat na protest knihy Dmitrije Gluchovského, ten má postoje diametrálně odlišné od Lukjaněnkových 🙂 Ale vážně nechápu, jaký má smysl hodnotit spisovatele na základě jeho postojů a přesvědčení – tedy pokud svou pozici přespříliš neventiluje ve svých dílech. A to není Lukjaněnkův případ, on se ve svých románech docela krotí (i když sem tam něco přece jen probleskne)…

  4. to Garagun
    Nijak nehodnotím kvalitu díla ani autora, ale s jeho názory nesouhlasím. Chci, aby svět nějak vypadal, a svou malou troškou přispívám k tomu, aby tak vypadal. Když nás bude víc, třeba se to i podaří.

    Když si otevřete jakékoliv dějiny literatury nebo se podíváte, jak se uděluje Nobelova cena za literaturu, zpravidla se na prvním místě mluví o postojích, zásadách, přesvědčení autora. Asi to není správně, ale ti chytří pánové (a dámy) na katedrách literatury zatím při hodnocení autorova díla jako celku s ničím jiným nepřišli.

  5. to FD
    Jakkoli stále nechápu, jak tím, že si nekoupíte dva Lukjaněnkovy staré romány (vyšly kolem přelomu tisíciletí), přispějete k tomu, aby svět vypadal podle vašich představ, je to vaše volba. Nejsem tu, aby vás přesvědčoval, nebo se s vámi dokonce přel… Ale snad mohu poznamenat, že je to škoda pro vás, protože obě ty knížky stojí za přečtení – zrovna v té době ještě Lukjaněnko jako spisovatel docela válel, s jeho stávající tvorbou se to opravdu srovnávat nedá…

  6. to FD
    Neznám nic subjektivnějšího, než je Nobelova cena za literaturu.

    Jak má svět vypadat?

    Na druhé straně chápu, že pokud tě veřejné názory toho kterého autora iritují, tak nemáš chuť ani náladu číst jeho dílo. To mám podobně.

  7. to KarelC
    Svět FD vypadá takhle: Sluníčkoví lidé, hubu plnou demokracie, diktují ostatním co mají dělat a co si mají myslet. Kdo je neposlouchá nebo si nemyslí to co oni, je rasista a xenofob! Inu, jak se říká: Kde zdravého rozumu není, lze se nadít lecjakého překvapení!

  8. No jo, politika
    musím se přiznat, že mám taky preference. Poněkud jiné, než před 20 lety. A taky něco co jsem četl tehdy tak už nečtu. Nějak je to vše jiné, než se tehdy zdálo a říkali nám. Dokonce se ukázalo, že řada věcí, co nám tvrdili dříve, je pravda.
    Ne, nejsem nostalgik. Nová doba dala příležitost a já ji rád využil. Jen ti lidé tehdy byli tak nějak – slušnější. O poznání, jistě.
    Lukjaněnko? Když se objevil, byl to takový svěží závan v tom světě umělohmotných upírských klišé, normální lidé, upíři se starostmi a jednáním normálních lidí, zajímavé kosmy, zase s normálníma lidičkama … prostě sedl mi. I když jeho nové věci jsem protrpěl, byly tak nějak složitě nesrozumitelné a nezajímavé.
    No, může se říci, že knihy názor utvářejí. Jistě, taky. Ovšem já si nějak začínám vybírat knihy podle svých názorů. Zatím je jich dost (těch knih). Ovšem, obávám se … aby to nedopadlo jako s televizemi a novinami. Jeden povolený správný názor vnucován je, jak by řekl mistr Yoda. Ale rytíře Jedi nikde nenacházím. Až na pár starců, a to je málo. A noviny ani televizní zprávy už nečtu, vím předem, co tam bude a co po mě chtějí.
    Jo, útěk ke knihám je báječná věc. Pokud je zde několik doporučení, tak jdu do Lukyho. Hned zítra. A těším se.

Zveřejnit odpověď