Černá křídla Cthulhu

Černá křídla Cthulhu
  • Autor:
  • Nakladatelství: Laser
  • Cena: 369 Kč
  • ISBN: 978-80-7193-385-4
  • Vyšlo: 16. 12. 2014
  • Žánr: horor
  • Provedení: váz.
  • Autor obáky: Jason Van Hollander
  • Počet stran: 414

Dílo H. P. Lovecrafta inspiruje umělce už celá desetiletí. Stephen King o Lovecraftovi prohlásil, že je „největším tvůrcem klasického hororu dvacátého století“.

V tomto svazku nám S. T. Joshi, nejvýznamnější současný expert na Lovecrafta a vše s ním související, jenž mimo jiné restauroval jeho povídky pro jejich nedávná definitivní, anotovaná vydání, představuje jednadvacetpovídek kosmické hrůzy, inspirovaných jak dílem, tak myšlenkami a životem „podivného pána z Providence“. Do své první lovecraftovské antologie vybral povídky od renomovaných současných autorů hororu, jako jsou Laird Barron, Ramsey Campbell, Caitlín R. Kiernanová, Darrell Schweitzer, Michael Marshall Smith a další, jež nechává rozehrát temné variace na věčné téma střetu člověka se závratností tajuplného, neprobádaného vesmíru.

OBSAH:

Caitlín R. Kiernanová: Pickmanova modelka Donald R. Burleson: Pouštní sny Joseph S. Pulver, Sr.: Vyrývání Michael Shea: Jak dostat chapadláka Sam Gafford: Panoptikum duchů Laird Barron: Hotel Broadsword William Browning Spencer: Uchvácení David J. Schow: Denkerova kniha W. H. Pugmire: Obyvatelé Strašidlesa Mollie L. Burlesonová: Kupole Nicholas Royle: Rotterdam Jonathan Thomas: Přízrak nad Providence Darrell Schweitzer: Vytí v temnotách Brian Stableford: Pravda o Pickmanovi Philip Haldeman: Tunely Ramsey Campbell: Korespondence Camerona Thaddea Nashe Michael Cisco: Násilí, dítě důvěry Norman Partridge: Nižší démoni Adam Niswander: Záhadná záležitost Michael Marshall Smith: Záměna Jason Van Hollander: Susie

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Jdete do toho lidi? Zní to zajímavě, ale nic víc o tom nevím…

  2. Určitě to stojí za koupení, mám to už v originále a koupil jsem si i to teď znovu i v překladu, protože tohle má cenu podpořit. V originále jsem ještě všechno nečetl, ale co mám přečteno se mi líbilo a třeba Barronův Broadsword je parádní a pěkně děsivé čtení. Navíc spousta lidí, co nečte anglické originály má možnost se seznámit s celou řadou zajímavých autorů. Pro mne je třeba srdcovka Jospeh Pulver, který je podle mne jedním z nejoriginálnějších tvůrců v současném horroru minimálně co se do práce s jazykem a formou týče. Mám od něj komplet vše, co napsal a jsem dost zvědavý jak se s jeho textem Milan Žáček popral.

  3. Taky do toho půjdu, hezky to doplní starý polarisovský výběr Cthulhu 2000.

  4. Tiež idem do toho. Po Stínoch nad Innsmouthem druhá chuťovka v rýchlom slede. Dám druhú šancu Stablefordovi a uvidíme či mu poviedky idú lepšie ako rozsiahlejšie diela.

  5. Kvalitní sbírka, která je pro milovníky autorů v ČR téměř nevydávaných (Barron, Kiernanová, Campbell! atd.) povinnost. Zejména Laird Barron je velký talent, a jeho styl mě sedne ze všech nejvíce. Kvůli jeho povídkám sem objednal Sci-Fi & Fantasy magazín a hodlám spamovat laser za vydání imago sequence and other stories.

  6. Imago sequence má tu “smůlu”, že hodně jeho povídek už v češtině vyšlo právě ve F&SF tož se možná do vydávání nikdo nepohrne. Možná spíš Occultation (což je stejně podle mne stejně lepší sbírka), ze které vyšel snad právě jen ten Broadsword tady, a nebo “Beautiful thing that awaits u all”.

  7. Nemusí to být nutně Imago sequence (Sosák, a Sekvence přečteny, vstřebávat však budu delší dobu). Upřímně doufám v cokoli od tohoto autora, který ale nedává nic zadarmo. Tvůrce textů, ke kterým je radost se vracet a přemýšlet o nich.

Zveřejnit odpověď