- Autor: Werner C. L.
- Nakladatelství: Polaris
- Cena: 289 Kč
- ISBN: 978-80-7332-193-2
- Vyšlo: 30. 7. 2012
- Žánr: fantasy
- Provedení: brož.
- Autor obáky: Ralph Horsley
- Počet stran: 294
Šedý věštec Thanquol, který si získal popularitu díky tomu, že několikrát skřížil cestu trolobijci Gotrekovi a přežil to, je zpátky! A tentokrát jako hlavní „hrdina“ samostatného cyklu z temného světa Warhammeru! * Když je objeven jedovatý artefakt známý jako červivec, je jen jediná bytost v podzemní říši skavenů dost zlá a nemilosrdná na to, aby se opovážila spoutat jeho strašlivou moc: šedý věštec Thanquol. Ale když je artefakt ukraden pašeráky, nemá Thanquol jinou možnost, než jej získat zpět. Jako by to samo o sobě nebylo dost obtížné, do cesty se mu staví tajemný čaroděj se svou tlupou pomahačů. Thanquolovi nezbývá, než najít červivec, vyhnout se vražedným pokusům svých zrádných nohsledů i nelibosti svých nadřízených, aby mohl naplnit svůj plán srazit na kolena říši lidí i svých krysích příbuzných…
Hmm, tak tady sem silně skeptický. Uvítal bych možnost několika kapitol na ukázku.
Šedý věštec nebyla nikdy v Zabíječi nosnou postavou, ale komickou postavou u který bylo dopředu jasný, že dostane pořádně nakopáno…
Počkám si na recenze a uvidím, ale stále se mi to zdá šílený nápad. 🙁
Uvidíme, uvidíme…pokud by to bylo zábavné jako Skavenslayer, tak by to bylo fajn.
Osobně bych ale ocenil více WH40k….letos zatím jen jeden Gaunt, to je hodně slabé. Jedna kniha z Horus Heresy za rok mi taky nedělá radost, tímhle tempem bych se taky nemusel dožít českého vydání Thousand Sons nebo The First Heretic 🙂 Ani nemluvím o tom, že by si české vydání zasloužily trilogie Eisenhorn a Ravenor – nedávno jsem dočetl v AJ a jsou to knihy naprosto parádní – zase trochu jiný pohled na Impérium.
čichám čichám dobré čtivo
Já sem tady naopak velký optimista. C.L. Werner mě přesvědčil výbornou povídkou Volba nenávisti ve sbírce Rytíří cti. Jeho psaní mi sedlo (Fenrisovi 13 naopak :-)), překlad Leona Malčíková, takže tedy taky není o čem, to už je zkušená WH matadorka a navíc kniha o té kurvě Thanquolovi ? 🙂 Co víc si přát.
Herne: opětovné čtení dojem napravilo, nebyla to tak zlá povídka 🙂
Od C.L. Wernera vlastním omnibusy Witch Hunter a Bounty Hunter a že by to teda bylo něco extra, podle mne s bídou průměr…
Tak to mě se zase Witch Hunter líbil hodně (i když trilogie měla co do kvality spíš sestupnou tendenci). Bounty Hunter (pro neznalé jsou to soubory povídek, kromě posledního dílu série) Brunner je jedna z mých nejoblíbenějších postav z Warhammeru, i když i tady musím přiznat, že kvalita povídek kolísá.
re Radek M.
Radku když už jsme u toho Witch Huntera:
“Radek Mandovec – 11. 11. 2008 08:28
Jo a lovec čarodějnic se mi taky hodně líbil, prý se na něj u Polarisu časem taky dostane (vyšla o něm celá trilogie):-)”
Netušíš jestli už se “časem taky dostane” nezmění na “právě překládám” ? 🙂
Klidně vyškrtnout z edičáku pár WH4K titulů ať je místo na WFB, Fenris 13 to rok vydrží nebo sjede znova to co už vyšlo :-)))
to Herne
Chlape, koleduješ si :-))) Právě čtu Brothers Of The Snake….to by si zasloužilo české vydání víc než nějaké středověké tajtrlíkování 🙂
re Fenris 13
ok ok, už mlčím 🙂
Tak potom jedině vyškrtat Webera, Greena, Lumleye a zvýšit počet WH knih obecně, to bych řekl, že je na to dnešní vedo vynikající nápad 🙂
Jj, Green a Lumley by mi taky nechyběli (první tři díly Nekroskopa patří mezi mé nejoblíbenější knihy, ale pak už to bylo jen bičování mrtvého koně). Webera, i přes jistou telenovelovitost posledních dílů, bych nechal, knihy z Honorverse mám rád 🙂
to Herne
Tak to tě moc nepotěším. Tenkrát jsem to zrovna četl a hlavně první knížka se mi líbila opravdu hodně, takže to byla taková ta momentální euforie:-) Teď to opravdu nepřekládám, i když bych se k tomu někdy celkem rád dostal (to samé platí o Bounty Hunter). V momentální situaci jsem rád, že jakžtakž stíhám překládat toho Sigmara, i když vím, že moje tempo je opravdu zoufale pomalé:-(
Není špatné
Docela zábavná kniha. Kdo se obává, že by osoba Thanquola celou knihu neunesla, může být klidný, z velké části je děj sledován z pohledu Thanquolových nepřátel – tajného spolku ochránců Altdorfu pod vedením podivného kouzelníka.
S Thanquolem je pořád sranda – hezká je hlavně jeho paranoia ohledně Gotreka a Felixe, kteří v knize jinak vůbec nevystupují.
Další díly trilogie (zejména díl druhý) jsou ale podle mě slabší.
De Dragoth
Kéž by Polaris vydával více 40k knih, hlavně s tím Gauntem by mohli pohnout.
ja sa tiež pridám, chcelo by to viac kníh WH40K….tento rok je toho zatiaľ žalostne málo
Pravda, tiež by som s radosťou vymenil napr. takú trilógiu o black hearts za tri knihy z Horus Heresy série. Long bol veľmi slabý ale našťastie už pre Black Library nerobí a vrátil sa starý dobrý William King. Čítal som Blood of Aenarion aj Angel of Fire a veru nesklamali.
Šedý věštec je lepší průměr….není to taková zábava jako Kingův Zabíječ nebo kousky od Abnetta, ale skavenské pletichy jsou vděčným tématem.
kniha
Perfektní knih. Imho jen jeden nebo dva díly zabiječe se jí vyrovnají. Skvělé a dobře popsané postavy, dramatické boje a hlavně mnoho nových informací o skavenech the best rase z waru. Jinka já radši W40k i když pokud výjde jakejkoliv war nebo w40k častěji než jednou za rok budu fakt vděčnej.