Kraken

Kraken
  • Autor:
  • Nakladatelství: Laser-books
  • Cena: 359 Kč
  • ISBN: 978-80-7193-319-9
  • Vyšlo: 9. 12. 2010
  • Žánr: Fantasy
  • Provedení: brož.
  • Autor obáky: Edward Miller
  • Počet stran: 520

Hluboko ve výzkumném křídle londýnského Přírodovědného muzea je ukryt cenný exemplář legendárního živočicha: dokonalá a perfektně zachovalá krakatice obrovská. Jednoho dne však náhle a nevysvětlitelně zmizí… Nitky této krajně opovážlivé krádeže vedou hluboko do bizarního londýnského podsvětí, mezi příslušníky nejrozmanitějších kultů, falešné apoštoly a úkladné vrahy. Netrvá dlouho a na povrch vyplouvá, že neobvyklý tvor je nejen biologickou senzací nedozírné hodnoty, ale pro lidi z jistých kruhů i ztělesněním boha. A navíc ho lze využít jako spoušť blížící se apokalypsy. Konci světa se musí postavit mladý muzejní kurátor s pomocí odpadlíka krakenova kultu, ovšem jen pokud se jim podaří přežít válku gangů, do níž se nevědomky zapletli… * Román Kraken je samostatný příběh s mrazivě lovecraftovskou zápletkou od celosvětově úspěšného autora, jenž jako chameleon střídá žánry, aby pokaždé překvapil a uchvátil své věrné čtenáře.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. kraken je konečne tu
    je to jednoducho skvelé… nie je to Bas-Lag (skôr to pripomína miestami Gaimana. poťažmo i Renčína) a to najlepšie na tom je ten jazyk, ten jazyk to je paráda, to je chuť, to je vôňa, to je lahoda… hoci je tu niekoľko podobných motívov s Mestom a Mestom, predsa je tu opäť ten “starší” a mystickejší Miéville… najlepšie to snáď vyslovujú slová recenzie z prebalu: “* vytváří divokou kombinaci kriminálek, kultu, pop-kultury, magie a bohu v lovecraftovskem a new-weirdovskem psim kusu”*… presne tak to je a stojí to sakra za to!

  2. Závěr roku je opravdu nadupaný atraktivními tituly.Sám jsem zvědav v jakém pořadí se na všechny ty skvělé knihy vrhnu.Miéville je možná trochu ve stínu Simmonse nebo Eriksona,ale anotace na Kraken a první ohlas spokojeného čtenáře zní velmi lákavě.

  3. No, počkám na recenze, snad to nebude taková ta 70%-kniha, ale něco skutečně nadprůměrného.

  4. Kdesi jsem četl zvěsti o nepříliš kvalitním papíru, co je na tom pravdy?

  5. Prolistoval jsem a žádné ohavnosti jsem si nevšiml. Tradiční NW kvalitka

  6. Re: pravda o papíru
    Hádám, že přesně to, co jsme tam uváděli: knížka je stejně tlustá jako třistastránkové Město a město, takže/protože papír má o 40 % nižší gramáž a tisk (zcela stejný v obou knihách) skrz něj prosvítá na druhou stranu; jsou lidé, které to ruší.

  7. papír
    Ano, je to znatelně tenčí papír než bylo zvykem. Kniha je i na dotek měkčí – jakoby gumová. Osobně mi to ale celkem vyhovuje. Nemusím skladovat v knihovně cihly.

    Sartori : ale 70% je nadprůměrná kniha

  8. ad papír
    Jsem rád, když si lidé, kteří to umí, napřed nezjistí fakta, a plácnou to první, co je napadne. Ať počítám jak počítám, tak rozdíl mezi 70g papírem a 55g papírem není 40 procent. Ale chápu, že to pro knihu je opravdu to nejdůležitější, o čem psát. Také ten papír není bílý, kdyby si toho někdo nevšiml. Při volbě papíru se v první řadě řídíme tloušťkou knihy, protože zvlášť v malých paperbacích by hodně tlustý papír byl dost nepříjemný při čtení. Takže knihy Laseru jsou většinou na těchto dvou druzích papíru – 70g a 55g. Ale občas je jiné plnění a může se stát, že 55g působí tenčeji. Ale nedalo mi to, a podíval jsem se i do jiných našich (i ostaních nakladatelů) knížek. Tak pro informaci – “Poslední strážce věčnosti”, který je na 70g papíru také “prosvítá” a i pár polských knížek, které mám doma, také prosvítají. A co třeba “Avilion”, “Za každou cenu”, “Podiný regiment”, “Temní ilumináti” a jistě mnohé další a další. Mam rád informace – ale objektivní, podložené fakty.

  9. osobně jsem taky za tento druh papebacků, načínám ve své knihovnfě touto knihou třetí řadu s knihami z edice NW a budu jen rád, když se tam toho vleze co nejvíce

  10. No já naopak nesouhlasím, MIeville byl alespoň ve svých počátcích autor hutného stylu, který s dialogy začínal klidně až na x-té stránce, a přijde mi blbý, když držím v ruce pětiset strákovýho hubeňoura.

  11. tak tedy papír
    Nemám celkem nic proti tomu, když papír „prosvítá“, ale že nesedí řádkový rejstřík, to je fakt zlo. A to nemluvím o uvozovkách ve třetím odstavci na straně 23…

    Ne, vážně, Kraken je skvělá kniha. A od neúnavného upozorňování na formální nedostatky jsou tu jinší kofři… 😉

  12. Omlouvám se za chybné procento
    A děkuji Tomášovi za upřesnění (ale že papír není bílý, to si snad nikdo nemyslel; je nažloutlý krémový jako obvykle).

    Rozměry knih jsou 20*13 cm skoro přesně; Město a město má 168 listů a váží zhruba 360 g, Kraken 260 listů a 390 g. Z toho (a poskytnutých údajů) vyplývá, že obálka a vazba prvého váží zhruba 54 g, druhého 18,2 g 🙂

  13. Jan Vaněk jr. : É nechci Vám nějak nabourávat měření. Materiálové vlastnosti knih, jako váha, pevnost krutu, tahu a tlaku, mez kluzu i mez pevnosti jistě mají cenu zlata. Ale nemělo by nás spíš zajímat, co je vlastně v té knize napsáno?

  14. Alexi: To je přece naprosto irelevantní! Hlavní jsou rozměry a procentní rozdíly gramáže!

  15. Boldit : pravda, omlouvám se za tu politováníhodnou myšlenku. Za trest si doma kajícně převážím svoji knihovničku.

  16. No, někdy mám osobně opravdu obavy, zda neporušuji svou knihovnu nějaké normy a neohrožuji statiku v domě. To fakt není žádná pr… sranda! 😉

Zveřejnit odpověď