Excelsior, gentlemani!

Excelsior, gentlemani!
  • Autor:
  • Nakladatelství: Straky na vrbě
  • Cena: 450 Kč
  • ISBN: 978-80-87364-48-2
  • Vyšlo: 22. 9. 2014
  • Žánr: fantasy
  • Provedení: váz.
  • Autor obáky: Tomáš Kučerovský
  • Počet stran: 672

TENTO SBORNÍK NENÍ MAMUTÍ, JE PAROSLONÍ!

Čtrnáctero fantastických povídek a dvé doprovodných textů: to vše Vás zavede do světa steampunku, světa odvážných dobrodruhů, potrhlých vynálezců a krásek v krinolínách. Světa, kde vzducholodě závodí s rychlovlaky a padouši s navoskovanými kníry kují pikle v kabinetech sešeřelých staženými plameny plynových lamp… • Siréna houká, parní stroj duní, ojnice jsou namazány, ručička manometru se nebezpečně chvěje na hranici červeného pole, kotevní lana se napínají a nepoznané obzory čekají. Stateční gentlemani, zapněte si řádně redingoty a ujistěte se, máte-li revolver či tlakovou pušku pohotově, spanilomyslné dámy, zavažte sobě pevně pentle klobouků, nastupte na palubu a – VZHŮRU!!!

Obsah:

Vlado Ríša – GRIMOÁR 2: GONYALAX
Daniel Tučka – DEN, KDY SE MĚSTO ZASTAVILO
Leonard Medek – PARABOLOID PROFESORA BARINA
Jan Pohunek – OTÁZKA ELEGANCE
K.K.K. Kudláč – SNĚNÍ V OBLACÍCH PÁRY (doslov)
Jan Dobiáš – Igor
Leonard Medek – Excelsior! (úvodník)
Míla Linc – Konec pašířů v Hřensku
Ondřej Páleník – Úhel poslechu
Petr Schink – Suvenýry z války
Tobiáš Smolík – Poslední zakázka pana Christophera Davise
Lukáš Herma – Starý Jack
Petr Šimčík – Podraz v Lost Hope
Stanislav Švachouček – Elsa ze Zlaté lodi
Jan Žlebek – Svoboda mistra Delacroix
Tomáš Bandžuch – Konec věku páry

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Protože už jsem si to koupil v sobotu v Neoluxoru, tak tady mohu s klidným svědomím nadávat! 🙂

    Ne vážně: Excelentní práce!!!!
    Ta obálka… prostě nádhera!!! Já bych to přečetl možná i na jeden zátah, ale to by byla snad i škoda!

    Díky moc! A příště zas!! 🙂

  2. Nádherná obálka! A jsem rád, že zůstal zde v diskusi navržený název 🙂

  3. Nádherná kniha, sa teším až bude k dostaniu aj u nás, na východe!
    Pán Bronec, budú aj ďalšie Legendy?

  4. Legendy
    Až se trochu vzpamatuju, tak určitě budou!
    Nechci své projekty zahazovat a ta řada se mi líbí.
    Akorát se samozřejmě musí prodávat i tahle knihy, nejsouc ještě legendickou… 🙂

  5. Fenrisovi: Ideálně “Balkan Sobranie” – navzdory názvu v Británii míchanou směs, jejímž základem byla turecká latakie… Samozřejmě, další neméně nutné doplňky jsou hořící krb, velká konev Earl Greye a nějaký ten skotský produkt pro chvíle leknutí. Na ohaři stočeném u nohou netrvám, dávám přednost levhartům.

  6. Žel, strýče, ideálu již nedosáhneme, neb Balkan Sobranie už není mezi námi. Tedy snad Petersonův Old Dublin či některý z výtvorů páně Dunhillových nebo Gawithových. A jistěže dobrý čaj a dobrá whisky by byly ideálními společníky k již zmiňovaným požitkům.

  7. Ten tabák Balkan Sobranie už se nedělá? Když jsem ještě v mládí kouřil, tak většinou tohle: Sobranie Black Russian. Zvláště děvčata si ráda nabídla 🙂

  8. to KarelC
    Bohužel, tento svatý grál všech latakistů se už opravdu nevyrábí. Štve mně to o to víc, že jsem taje dýmky začal odhalovat letos na jaře (doteď jsem byl militantní nekuřák) a pokud někdo má zbylé zásoby Balkan Sobranie, tak je neprodá ani za zlaté prase.

  9. od nakladatele
    Ano, Leonardova dýmková gravitace je velmi silná. Ještěže mám různé vlastní oblíbené neřesti. 🙂
    Sborník je rozhodně určen pro dnešní podzimně pošmourné počasí; krb by byl opravdu vítán.

  10. U nás ve vsi se kouří jen machorka! Kampak na nás s městskými vymyšlenostmi! Machorka pročistí plíce, zažívací trakt a zbystří všech šestero smyslů! Co se knihy dotýká: Kdy bude ebook?

  11. Pochaljuzinovi
    E-book? Takový amerikánský nesmysl? Považ – v kadibudce neupotřebíš, nos jím nepročistíš, vatru nezapálíš a ani tu cigaretu neubalíš.
    A když ho pak četník u tebe najde, ani se nenaděješ a jako nebezpečný živel poputuješ k Ochrance do vazby. A v trestanecké kolonii – kdo kdy slyšel o elektřině…

  12. Ebook
    Mimochodom, práve u takýchto “macatých”, nádherných kníh je (aspoň podľa mňa) veľmi dôležitý zmyslový vnem z knihy ako artefaktu, zapojenie nielen zraku na čítanie ale aj na obdivovanie kresieb a maľby na obálke, dotyk, vôňa potlačeného papiera – o toto všetko pri ebooku človek príde. Takže ebook u odbornej literatúry áno, u bežnej produkcie okej, ale u bibliofilských vydaní prosím fyzickú knihu.

  13. to Podchaljuzin
    Bať, Lazare Jelizariči, právěže vaše zatvrzelost, machorky a všelikého jiného šáchoru pokuřování, jest důvodem, proč stále ještě vesnicí mužiků zůstáváte. Dýmka je průvodcem gentlemana, muže přemýšlivého. Ale mužici se veškerému pokroku brání a machorku, stejně tak i knutu carskou si raději dopřávají. Ale jak pravil kolega Fouré, jestli ty se jako mužik jen netváříš a ve skutečnosti nejsi podvratný živel! Kdo to kdy viděl, mužik se čtečkou…

  14. to Fenris 13, Fouré
    U nás na vsi má čtečku nebo počítací stroj kde kdo. Jsme lidé boží, ale vědeckotechnickému pokroku se nebráníme, jen musí cílit správným směrem! Čtečka – dobrá věc – Národní političku či carův projev si v ní člověk může přečíst, pak nad tím u lahvičky vodky podumat… Technika vždy mužiku práci usnadňovala! Horší je to s různými těmi výmysly, co mladí ve městech na univerzitách vymýšlejí! Planým mudrováním si hlavy pomotávají, zlo od dobra pak odlišit neumí, proti caru a přirozenému řádu světa brojí, ale spravit motor, upéct pirohy nebo kompjůtr postavit nedovedou! Inu, jak se říká: Kdo planě mudruje, ten špatně pracuje!

  15. Škoda té světle naskenované obálky. Na živo nebo na stránkách strak to vypadá mnohem líp. A stejný problém je u Šouflové.

  16. Sitkovi: To mne praštilo do očí hned, jak se tu ta kniha objevila. I dal jsem si tu práci a zvětšil si jak Excelsior a Svitky, tak i ty druhé dvě obálky, co byly současně k vidění. A ejhle – mizerně naskenové jsou všechny. Jak co do barev, tak do ostrosti. Je to s podivem, dřív to nebývalo (ale dřív jsme taky měli k disposici osm nových knih současně, a ne jen čtyři.)

  17. to machorka:
    Děda vyprávěl, že u nich na vsi byla na hulení nesmírně populární bramborová nať. A od bolesti byla prý nejlepší sklenka režné a do ní pár kapek “mléka” z naříznuté zelené makovice. A na zimu prý nasekané zelené makovice naložené v domácí pálence – ale to už jsem mu moc nevěřil. Jen se divím, jak to mohli naši předci vůbec přežít! 🙂

  18. obálky (od nakladatele)
    Obě ty obálky fakticky vyšly hodně světelně ohuleně.
    Kdyby někdo z redakce FP chtěl, můžu poskytnout podklady pro lepší!
    Jinak děkuju za veškerou chválu, člověka to tak nějak motivuje k práci! 🙂

  19. Drobná vada
    Knihu som kúpil, ale všimol som si drobnú “vadu” – stále je na “hřbetu” číslovka (v tomto prípade 102) kaziaca inak pekný a čistý dizajn, ako aj nútiaca nás kompulzívno-obsesívnych do šialenstva, lebo ich knihy v knižnici majú na sebe náhodné čísla.

  20. od nakladatele
    Na tohle jsem myslím už jednou odpovídal; je to prostě číslování edice Česká fantastika.

  21. poručík Kulagin
    Určitě bydlí u vás ve vesnici, tak se ho zeptej!

  22. to Michael Bronec
    Žádného poručíka toho jména u nás nemáme. Žil tu kdysi jistý Kuligov, ale ten už je řadu let nebožtíčkem. Stalo se to tak: Ráno vstal, pomodlil se, popil vodky a vyrazil na žně pomáhat! Boží člověk, dobrák od kosti! Bohužel, zrovna v tu dobu přijeli pomáhat také lidé z města. Nevím, co je to popadlo. Kosit neuměli, shrabovat neuměli, mlátit taky ne. A jak se tak všude motali, nebohého Kuligova postrčili, on jak byl opilý, rovnováhu neudržel a vtáhla ho parní mlátička! Než bys řekl hastrman, byl na krvavou kaši! Inu, jak se říká: Co z města přicházívá, neštěstí provázívá!

  23. Tak jsem v půli
    úroveň trošku rozdílná, občas nádherně rozvinutý téma prudce skončí, jako by se autor zapoměl že nepíše román (a je to škoda, nápady by byly), ale je to docela dobrý, čtivý a vůbec. Sborníků vychází teď dost a nakonec mě zase přivedly k povídkám, kterýžto formát jsem nejakou dobu z mně neznámých důvodů nesnášel. No, jen houšť, chlapci a děvčata. Pište. Udělejte starci radost.

Zveřejnit odpověď