Top 5 seriálů roku 2016

Rok 2016 je za námi a tak mi nezbývá než vybrat to nejlepší, co se v minulém roce na televizních obrazovkách urodilo.

 

5.) Horace and Pete

Stand-up komik, scénárista, režisér, herec a producent v jedné osobě Louis C.K. dokázal vytvořit dílo, jež bude překvapovat ještě dlouhou dobu. Horace and Pete vznikl v naprosté tichosti, na vlastní náklady a za podpory věrných fanoušků. Unikátní projekt, který by pravděpodobně žádná televize nezvala. Nekorektní, surové, cynické, na druhou stranu hřejivé u srdce a mrazivě realistické. Navíc, kde můžete pohromadě vidět Steva Buscemiho, Alana Aldu, Jessicu Lange, Laurie Metcalf a Rebecca Hall v komorní „téměř“ divadelní inscenaci?

 

4.) Pustina

Pustina je fenomén, který v našich končinách nemá obdoby. Technicky precizní, atmosférou mrazivý a hereckým koncertem ohromující. Nezbývá než doufat, že nám domácí HBO přinese několik dalších podobných projektů.

 

3.) The Crown

O životě britské královny Alžběty II. byl natočen nespočet filmového a televizního materiálu. The Crown vybočuje svou monstrózní nákladností, vypiplanými dialogy, vykreslením doby a v neposlední řadě famózním obsazením. Matt Smith se během pár minut zbavuje nálepky „Doktora“ a Claire Foy společně s Johnem Lithgowem (právem) sklízejí ocenění za ztvárnění Alžběty a Winstona Churchilla. The Crown je emocemi nabité drama, které vtáhne a nepustí.

 

2.) Stranger Things

Osmdesátková pocta Kingovi, Carpenterovi, rannému Spielbergovi či Cronenbergovi a spoustě dalších? Na Stranger Things se dá vytknout menší zaváhání s tempem v pár epizodách, ale jinak je to lahůdka na jedno posezení. Otázkou zůstává, jestli se tvůrcům podaří udržet kvalitu v nadcházející sezóně.

 

1.) Westworld

Dostáváme se do čela žebříčku. Proč právě psychologicky a mytologicky propracovaný sci-fi western? Protože ukočírovat takhle ambiciózní projekt, aby vše fungovalo, jak má, chce velkou odvahu. Jonathanu Nolanovi a Lise Joy se to podařilo. Tvůrci pomaličku dávkují drobečky, z kterých tvoří tempem nabitou a skvělými postavami rámovanou cestičku k výbušnému finále. K finále, kde vše zapadne na své místo a nechá vás s pusou dokořán zírat na obrazovku do doběhnutí závěrečných titulků. Navíc, Anthony Hopkins si společně s Edem Harrisem kradou každičkou scénu pro sebe. What’s not to love?

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

1 komentář

Zveřejnit odpověď