- Autor: Simmons Dan
- Nakladatelství: Laser-books
- Cena: 579 Kč
- Vyšlo: 1. 10. 2010
- Žánr: Horor
- Provedení: váz.
- Autor obáky: Jan Doležálek
- Počet stran: 895
MINULOST… Saul Laski, lapený v kleci Hitlerova konečného řešení, je jedním z obrovského zástupu lidí předurčených zemřít v nechvalně proslulém vyhlazovacím táboře v Chelmnu. Ač se svému osudu vzepře, stane tváří v tvář zlu staršímu a drtivějšímu než nacisté… * SOUČASNOST… Když se na základě tohoto setkání odhodlá za každou cenu přežít, vydá se na cestu trvající několik desetiletí, při níž navštíví několik kontinentů a nahlédne do nejtemnějších zákoutí historie dvacátého století. Odhalí tajné společenství bytostí, které pravděpodobně často figurují v pozadí těch nejstrašlivějších a nejnásilnějších světových událostí; bytostí, které zabíjí na dálku a prostřednictvím zmanipulovaných prostředníků; bytostí obdařených psychickou schopností „používat“ jiné lidi: číst jejich myšlenky, podrobovat je své vůli, vnímat jejich smysly, krmit se jejich emocemi, nutit je konat nepopsatelná zvěrstva. Trojice nejmocnějších příslušníků tohoto tajného řádu se pravidelně setkává, aby posoudila a porovnala úspěchy, které zaznamenává při svém promyšleném, krvavém tažení. Ovšem při jednom setkání se stane něco, čeho by se nikdy nenadáli… Saulovo pátrání má brzy dojít cíle a lovci a oběti se setkají v boji, jenž pronikne do samé podstaty lidského násilí a určí budoucnost našeho světa.
Ad Hladové hry
joooooo sem s tím sem s tííííím!!!
Jenom škoda
že tam chybí autorova předmluva ke 20. výročí.
Hladová hry
Jo, to kdybys třeba nebyl líný a místo keců na netu poslal upozornění na e-mail, to by byla paráda. Dokonce bych ti tu moc rád poděkoval za podobné upozornění. Jasně, není to tvá povinnost, na druhou stranu, pokud si tam tu předmluvu opravdu chtěl, stačilo se ozvat.
Hladove hry
Uz sa velmi tesim na pondelok ,ked mi Hladove hry prinesie kurier
Hladové hry
Co se týče předmluvy ke 20. výročí, tak je to problém majitele práv, protože překlad byl proveden z knihy, kterou jsme dostali. A když se agent neobtěžuje upozornit, že existuje něco jako nové vydání s předmluvou, tak to dost těžko můžeme mít v českém vydání. Totéž se nám stalo s Cardem a Enderovou hrou. Když jsme před dvěma lety znovu kupovali práva, tak se také nikdo neobtěžoval nám poslat, i kdyby jen mailem, nové vydání s autorovým doslovem.
No uvidíme, kolik lidí bude ochotno překonat psychologickou hranici, která se pomalu ale jistě přesunula ze tří stovek na pět set. Jen opravdu nechápu, proč to stojí tolik, když Olymp mohl stát 400 a vyprodal se. Ale holt budeme to muset přetrpět.
Šmankote vždyť cena odpovídá dnešním cenám za knihy; co se furt někdo diví. Navíc u Simmonse tu cenu kolekrát ani nevidím, protože mě nezajímá 😀
cena
ta cena je opravdu silena – mimochodem nechce nekdo koupit 3 dily doby mrchozroutu za 579,- 🙂
Já to s nakladateli myslím dobře. Nechci, aby se knižnímu trhu stalo to, co hudebnímu. Ono z velké části je čtení činností studentů, kteří nikdy nemají peněz na zbyt. Takže se vůbec nebudu divit tomu, že někdo knihu stáhne a študácí si ji užijí z elektronických čteček. Takových lidí je čím dál tím víc, slyším o tom z čím dál více stran a jak říkám, vůbec se tomu nedivím.
ad cena
Ten problém s cenou je opravdu jen psychologický, kdyby to vyšlo jako původně ve třech svazcích za cenu 200 Kč za jednu třistastránkovou knihu, tak s tím nebude žádný problém, takhle to jen bije do očí, ale počtu stran to odpovídá.
No ja když jsem študoval, tka jsem měl na knihy víc peněz než teď 😀 Ebooky jsou na prd a na nic (dobrá je to dobrý jen když nevím jestli do knihy mam jit nebo ne; přečtu několik desitek str a už trochu vím jestli mě to zajímá); co ztoho máš – nic, v ruce nic nemáš, čtečku na to musíš mít, elektro havárka se stane a přijdeš o knihy atd. nehledě na ten pocit z držení té bichle atd. papír je papír.
Tvuj nazor sice chapu, ale je to jen tvuj nazor. Tak zaprve a predevsim, E-knihy jsou levnejsi, maji nekolikanasobne rychlejsi distribuci, pro radu lidi je vyhodna i skladnost, porucha je argumentem mimo (existuji ucty, zalohy…), ctecky jsou podle ohlasu uzivatelsky prijemnejsi a prijemnejsi. To, ze se ve Spojenych statech loni prodalo vic E-booku nez papirovych knih je jasnym dukazem, ze drive ci pozdeji nas to ceka taky. Muze se nam to nelibit, ale to je tak vsechno, ceka nas to vsechny (nehlede na to, jak u nas kvete piratstvi, e-book z warezu je neco presne pro Cechacka).
to Renča
Naprosto souhlasím, myslet si že cena 200kč za dvou set stránkový paperback je OK je skutečně psychologický problém 🙂 Možná spíš psychický. Je fakt, že skoro šest stováků za knížku, byť bichli bichlovatou je pecka. Zvlášť když se podobně obsažné knihy typu Drood a Terror, nebo v posladní době Draci vešly do čtyřech stováků, respektive lehce nad. Knihu jsem si koupil a na vlastní kůži tedy mohu říct : ano je to setsakra drahý. Stejně jako všechny ostatní knihy.
Za holokaust že může”tajné spoločenství bytostí”? A já blbec si myslel, že za to můžou nacisti(Němci). Tohle by měli fašouni lifrovat do škol zdarma.
Kapral: nejdřív si to přečti, a pak mudruj.
to moi
No jo je levnejsi, protože za prd přece nebudu platit hromadu peněz ;). Že je rychlejší distribuce, noa, doted jsem to prezil preziju to i nadále. Skladnost- vždyť je to nádhera se tím kochat v knihovničce (ale jo skladnost je plus). Porucha nei argument mimo – já si knižky nemusim zálohovat. Že v usa – tam se děje věcí. A že nás to tu čeká taky? Jo asi čeká, ale pokud – jak zmínil sicco – to bude mít podobný průběh jak u hudebního prumyslu, tak bichličky budou vycházet furt – vinyly taky furt lezou ven – a já raděj šáhnu po papíru než po vzduchu.
Cena knih
Alexi: Terror vyšel před třemi lety a navíc má o 200 stran méně. Tohle se (pokud vím) nechávalo znova komplet překládat (cca 120 – 150 Kč za stránku, dnešní ceny nevím, možná o něco víc, možná míň), Draci jsou bez překladu (nelze srovnávat). Nejdražší knížka letoška je jednoznačně Hustej nářez (pokud srovnáte počet stran a cenu. Je třeba si uvědomit, že se neplatí překlad. O kvalitě nemluvě). Jsem rád, že to Laser nerozdělil do tří svazků (každý by mohl stát min. 249,- až 299,-) Je třeba začít počítat než si někdo koupí nějakou knížku a myslí si jak dobře pořídil. Tyhle kydy o cenách od lidí co neznají matematiku základní školy mě fakt začínají ubíjet.
Jinak informace, že se prodalo víc e-booku než papírových knih není myslím přesná. Jde o to, že e-booku se prodalo víc než hardpacků (tedy knih s tvrdým obalem) a těch zas tak moc v USA nevychází. Už se to někde rozebíralo, ale nevím přesně kde.
Perseus v roce 1998 vydal tutu knížku v překladu Simmonsova českého kata Reitmayera v cenách 140+150+199 t.j. 489 Kč, na stránce Laseru si nové vydání můžete koupit za 405 Kč. Tolik k ceně této knihy.
Obecně co pozoruji, tak ceny mnoha knížek už se blíží ke čtyřem stovkám, což si myslím problém pro knížky a jejich prodej bude.. Takže pro hodně lidí bude přechod k ebookům logický, z čehož mám jako člověk který má knížky rád ve fyzické podobě obavu.
Ja to koupil v obchode za plnou cenu a ani jsem nemrknul:) A to nekde mam i to stare (i kdyz zmrsene vydani) a Hyperion si koupim taky (i kdyz opet mam to stare plus omnibusy Hyperion a Endymion v originale). Zkratka tyhle knizky za to stoji a stejnou merou stoji za to podporit takoveto vydavatelske pociny…
Psal jsem ze jsem ani nemrknul, ale musim s usmevem napsat, ze prodavac celkem koukal:) nejdriv vysolil cenu, pak se zarazil neco studvoval v pocitaci, pak si vzal knihu zpatky do ruky a hledal cenu v ni, pak ji polozil a zase neco hledal v pocitaci a pak si s ponekud nesmelym vyrazem vzal tisicikorunu, co jsem mezitim polozil na pult:) Holt to je psychologicka hranice asi i pro jine nez kupujici:)
E-booky versus knihy
Moimu: E-booku se prodalo víc než hardbacků pouze jediný den, a to 24. 12., kdy bývají mnohá knihkupectví pochopitelně zavřená. Zatím na prodeje suverénně vedou paperbacky, e-booků je 10 procent trhu… což samozřejmě není málo a navíc to dynamicky roste.
Nemají čeští nakladatelé strach z pirátství, které e-booky asi přinesou?
To: Sartori – Já myslím, že pirátství v knihách vesele kvete i bez e-booků. Vždycky se divím, kolik času a práce jsou lidi ochotní věnovat oskenování knihy. Zejména technicko- modelářská literatura by mohla vyprávět. Tam se objevuje pirátská verze kolikrát do dvou dnů po vydání. .-(
off topic – ebooky
Já bych velmi uvítal, kdyby se třeba Laser nebo Triton vrhli na elektronickou distribuci. Moje knihovna je neúnosně veliká a jednou dvakrát do roka musím pořádat “výprodeje” aby se mi to všechno vměstnalo do bytu. Navíc už mám ověřené, že e-knihy čtu mnohem rychleji (nevadí mi přečíst si stránku dvě na mobilu, když čekám na tramvaj. Vytáhnout knihu z báglu jsem líný). Pro mě jsou ebooky budoucnost, na kterou se velmi těším. Do té doby můžu zápasit s bichlí Hladových her, které jsem koupil bez zaváhání – cena mi přijde OK.
Tohle je asi trochu OT, odpusťte.
Jak moc je to Perseácké vydání hrozné?
Lucc: No věty tam často nedávají smysl. Překladatel si často vymýšlel,než aby překládal a redakční práce v podstatě žádná. Je docela sranda srovnávat nový překlad se starým:)
Před chvílí mi pošťák doručil balíček z Laseru a kniha je to po všech stránkách pěkná.
Ještě k těm cenám.Pokud budou i nadále ceny knih růst tímto tempem, tak to rozhodně problém brzy bude.Respektive už je.Teď narychlo mě nenapadá žádné zboží, které by tak výrazně, rozhodně více než je každoroční inflace, zdražovalo.My si tady sice na fóru můžeme říkat u jednotlivých knih „jasná koupě“ ale obávám se, že na rozebrání nákladu to nestačí.Nabídka knih je obrovská, ale zároveň klesá prodejnost jednotlivých titulů. Vždyť kdo z nás si opravdu koupí každý titul, který ho zajímá?Simmons možná zabere, je to horror, navíc doporučení od populárního Kinga. Ale co ostatní tituly?Jsem zvědav, kolik bude stát a jak bude úspěšný takový Anathem od Stephansona až ho vydá Talpress.Často se různě přetřásá, kdy se dočkáme dalšího dílu, dalšího pokračování od toho či onoho autora a od nakladatelů se dozvídáme, že bohužel, že autor nezaujal a že nemohou provozovat charitu atd.Proč nezaujal?Nenašlo se dost zájemců?A proč?Slabý příběh?Vysoká cená?Neznámé jméno?
Abych to shrnul, prostě se obávám, že ti z nás, kteří neumí dokonale anglicky se musí smířit s tím, že o spoustu zajímavých titulů vydaných v zahraničí přijdou prostě proto, že Česko je malý trh.Ale jinak Simmons,jasná koupě!
Alexi
Pepa : přesně tak. V poslední době mi taky vychází, že bude levnější investovat do kurzu angličtny, než do knížek. Zvlášť když originály jsou skoro o polovinu levnější. A to dokonce i importy v Luxoru. Například Erikson, nebo Herbert…
Ahoj, když už jste nakousli ty originály, nemáte někdo zkušenosti s nákupem knih ze zahraničí (třeba přes Amazon)? Ráda bych si objednala knihu, ale nevím, jak to probíhá, jestli si třeba musím pořídit účet? Předem díky za odpověď.
Mirce
Nejvíc se mi osvědčuje http://www.bookdepository.com, anglický obchod, kde se dá platit běžnou platební kartou (aspoň já platím tou obyčejnou, co mám od mBanky) nebo přes paypal, poštovné na rozdíl od všech Amazonů nula, většinou za 3-5 od objednávky a platby ti ve schránce přistane úhledná bublinková obálka nebo krabice s knížkou. Koupil jsem takhle už hromadu knih a zatím 100% spokojenost.
George: Moc děkuju
Mirka: Já kupuju v Anglii hry a zkušenost je dobrá. Sice vše posílají obyčejně a nikoliv doporučeně, zatím ale vše došlo. Amazon má dost velké poštovné, tak zkus najít nějakého jiného prodejce.
Zaregistruješ se na dané stránce, vyplníš všechny údaje a objednáš. Potřebuješ k tomu kreditku. Pokud ji nemáš (tak jako já), můžeš si udělat elketronickou kartu, která slouží k nákupům na netu. Je to jenom číslo a karta je navázaná na tvůj běžný účet. Dělá je Komerční banka, tak pokud u ní máš účet, můžeš si to u nich zařídit. Prý to dělá i Česká spořitelna.
Apu: Taky díky.
Určitě něco z vašich rad vyzkouším. Sháním pokračování Časoválek, tak uvidím, kde ho budou mít a za kolik.
Když už jste s tím Book Depository začali
Momentálně nabízí Carrion Comfort za míň než 230 korun i s předmluvou, akorát v paperbacku. (Koukám, že Bookfayre.cz za 252 plus poštovné 80, ale s možností dobírky; Shakes.cz 314 a asi ne skladem, ale zase by zřejmě šel osobní odběr.)
Bookdepository
Taky můžu jedině doporučit. Levnější a rychlejší než Amazon. Zrovna dnes jeden balíček dorazil…
to Mirka
Taky potvrzuju dobrou zkušenost s http://www.bookdepository.co.uk, platila jsem přes Paypal, žádné poštovné, knihy za pár dnů doma.
Amazon
No ja mam z britskeho Amazonu balicky doma do 3 dnu (pokud to jde z UK) a do 2 pokud z DE. A jelikoz vetsinou objednavam hodne veci navic (knizky + DVD) tak minimalne v polovine pripadu jsou tyhle vetsi balicky UPS/DHL a mam to doma do druheho dne. Navic na Amazonu jsou obcas velice slusne slevy…Jedine, co mi vadi, ze do cech neprodavaji zadne e-booky:(
Vylízaná diskuse
To je zase vylízaná diskuse… ebooky vs papírové knihy, domácí rozpočty, nákupy beletrie v originále na amazonu lidmi, jejichž angličtina stačí na manuál k rychlovarné konvici.. o knize ani slovo. Je vidět, že se na FP vůbec nic nezměnilo, ani ten předpotopní engine, který zůstal, ani ta hnusná přežitá grafika, ani myšlení uživatelů, kterým jde stále jen a jen o cenu, jako by to byla ta nejdůležitější věc na světě.
to Joker
No jo, něco se probrat musí, když kniha ještě ani pořádně není v obchodech a každý na tomto webu ví, že Simmons za to stojí. Víš ono není špatný se občas ozvat, když vidím, že je něco špatně.
Joker
No ještě, že si přidal svůj inteligentní příspěvek, bez něj by to tady nebylo ono.. díky :)))
N-10-Tikki
I skladník ze šroubárny si může přečíst Vergilia v originále…
Trošku off-topic… Netuší někdo, jestli je reálná nějaká reedice Endymionu, nejlépe třebas Laserem?
Nebo jsem odsouzen k tomu sehnat si ho v originále, abych unikl Reitmayerovi?
MK: Co jsem četl tak nejprve by měl přijít Kantos Hyperion v jedné knížce a podle prodeje se rozhodne zda se půjde i do Endyminu
Supr, eště lepší. Aspoň to budu mít pohromadě… 🙂
Endymion
Prodejnost vázaného Hyperionu mi tedy nepřipadá jako dobrý etalon. To už bych spíš srovnával s Hladovými hrami. Nový překlad naláká spoustu lidí, což jen vázání do jedné knihy nemusí.
cena
Co se týče ceny, pak jediný smysluplný přepočet by byl přes počet znaků; což by dalo asi dost práci sjednotit. Pak si myslím, že by se tenhle svazek náhle ukázal jako velmi výhodná koupě.
Samozřejmě tkví problém v tom, že lidi neradi vydávají příliš mnoho peněz jednorázově…
Další věc ovšem je, zda se dá knižní kultura prodávat na váhu jako salám. Tím nechci bít na poplach, že by se jednalo o nějaké znevažování múz – jen, že pokud si člověk kupuje knihu třeba kvůli emočnímu zážitku, počet písmenek je poněkud druhořadý…
cena
Co se týče ceny knihy atd., jsem rád, že konečně někdo mluví o tom, proč si knihy kupuje, tedy emočnímu zážitku, který je to jediné, co vám po přečtení knihy zůstane. Tedy kromě prázdných přihrádek ve šrajtofli, ovšem.
Člověče, virtas, po přečtení má kniha mnoho dalších využití! A to nejen na toaletě; můžeš ji využít jako “door block” (jak říkají kolegové Anglosasové), závaží do batohu při běhání, jedna či dvě bichle dobře poslouží jako schodek pro ztíženou variantu výponů, hodí se jako podložka při psaní za chůze, dobrá i pro přitápění, případně si můžeš stránkami vycpat oblečení, můžeš vytvořit obří hromadu origami nebo vystřihovánek, na volné stránky nebo okraje psát a kreslit (od čeho jiného tam jsou?)… A pokud jich máš víc, můžeš přepažit větší místnost – akorát teď z hlavy nevím, jestli by levněji vyšla malta, nebo Herkules. A to jsem s tím výčtem ještě ani pořádně nezačal. Kniha, to je univerzální nástroj! K nezaplacení!
Anglosasové
říkají spíše doorstop.
Jak kteří, jak kde, jak kdy, jak s kým… “Block” méně častěji, ale to nebylo pointou.
přitápění
Knihy hoří špatně. Musel bys trhat stránky, což dosti zdržuje.
ale tfuj pálit knihy!!!
No, s knihou si můžeš dělat, co chceš. Třeba domeček pro křečka. Ale já si ji nejdřív aspoň přečtu, abych věděl, jestli má cenu se s ní pyšnit v knihovničce nebo hodit do kamen. Jo a knihy hoří velmi dobře. Stačí mít krb a nemusíš trhat stránky.
Mozna trochu off topic
Mezi domeckama pro krecky, cene, nakupovani v UK taky neco ke knize.
Cetl uz ji nekdo? Protoze ja jsem na strane 217 a tak od strany 50 ji mam chut rozslapat, vytrhnou knizni blok, polejt benzinem, zapalit a vyhodit okna. Co s deskama jsem jeste nevymyslel, ale asi bych je hodil kreckum nebo poslal do UK.
Od zacatku se staly tri podstatne veci a zbytek je z vetsi casti omacka, je to desne vycpany, autor text porad rozmelnuje tim, co ma ktera postava zrovna dnes za obleceni, dialogy natazeny jak nudle z nosu, jednuducha informace se rozebira klidne 2-3 strany a prijde mi, ze autor to moc dobre vi, protoze necha klidne jednu z postav halekat, jak ji prijde rozhovor dlouhej a at mu konecne reknou, co se dozvedeli. Stejne jako jsem u dialogu rval v duchu ja “tak uz to vyklop, ty zvasty kolem me nezajimaji”.
Do toho spousta zbytecnych popisu ( neco ve stylu “slecna x se byla vydesena, jeji drzeni tela a klepouci se prsty, na kterych mela safirovy prsten, ktery dostala od sve babicky k promoci, vsiml si zvlastni zaderky na levem prstenicku, o jejim dusevnim rozpolozeni vypovidaly. Podival se do jejich pomnenkove modrych ocich, lemovanych dlouhymi rasami a vsiml si jiskricich plaminku vzdoru. K jeho prekvapni zacala promluvit rychle a rozhodne: Skoro nic se v marnici nestalo, krome jedne veci, Anna nemela kalhotky.). V poradku, sem tam to beru, ale takhle je to porad. Neustale me vycerpava popisem tisice bezvyznamych detailu a v po odstavci plku je mi predhozena stejne bezvyznamna informace.
Hlavni hrdiny dotahne do restaurace, rekne mi, kde ta restaurace je, jak vypada, o cem se bavi lidi uvnitr a nic jineho se tam nestane. Grupa se tam proste naji v jedne vete a vyjde ven. Sakra proc je tam tahal? K cemu mi tohle je dobry, ze se dozvim, “v restauraci se lide bavili o beznych vecech (fajn, co by ne rikam si), jako je (muj vnitrni hlas rve, ne, prosim, nerikej mi to), pocasi v NY, pocasi v Charelstonu, slevy v nakupnich stredisku, o novem obchvatu, ktery nechal postavet starosta Quimby”. A v tuhle chvili mam chut zacit po knize dupat….
V pasazi, kde se hrajou sachy, nelzu vam, autor uplne v klidu znudi ctenare popisovanich kazdeho tahu sachove partie. Se to snad tahne pres 4 stranky a kazdemu soudnemu cloveku musi byt jasny, jak partie dopadne a co se kolem deje. Pro zajimavost par lidi umre, ale vy se dozvite jejich narodnost a co na sebe meli za obleceni, pripadne zda je hlavni hrdina uz nekde v tabore nevidel. A potom proste umrou. Ech, nebo cast, kdy jsou v Nemecku a jeden odstavec rozhovoru je napsan nemecky a v druhem je preklad kolegyne pana Y.
Navic me desi motivace hlavnich hrdinu a protoze uz ted nejsem spokojen, tak si nejsem jisty, zda se treba ke konci dozvim, ze celou dobu jsou vsechni postavy nevedomky vedeny uberzlounem, a ten ted ukaze celymu svetu, zac je toho loket, protoze diky jim konecne ziskal silu k ziskani, eeeem, co ja vim, kopi osudu/zlaty klic od radnice NY/pozarnicky auto/prezident vysmiru/figruka he-mana. V cemz mu samosebou hlavni hrdinove nakonec zabrani, neb jim pomuze buh/hadrova voodoo panenka/cesnek/vybrator pro barbiny.
Cili zajima me, cetl to nekdo? I dalsich 600 stranek jede v tomhle duchu? Jde o me dusevni zdravi, tak se prosim nekdo podelte.
Jestli bych ted mohl soudit, tak Vladci loutek, kde jde v podstate o stejnou schopnost jsou knihou galaxie.
P.S.: s bichlemi nemam problem, Kryptonomikon, Taiko, Musasi, vyborne knizky:).
bezva
Ctiiba: To je super rozbor:D
Já četl to původní vydání, moc si to už nemapatuju, jen vím že m to celkem moc nebavilo (a to mám jiné Simmonsovy knihy – Hperion, Ilium, Terror – moc rád), nějaké zásadní “zlepšení” toho co píšeš bych moc nečekal.
P.s. Ty znáš he-mana?
Výše uvedený příspěvek mě teda moc nepotěšil.Mám Simmonse a jeho Hladové hry na seznamu knih, které musím mít a teď najednou takové zpochybnění.Budu muset počkat na recenze a další ohlasy.Ale Simmons snad ani špatně psát neumí, ne?
stale offtopic kupodivu o knize:)
to Pipin: dekuji ti Pipine, ale to jsi mne veru nepotesil. Ted uz jsem na strane 290 a musim rici, ze se dej trosku rozjel, je to druha cast “Stredni hra” a ted uz napreskacku sledujeme tri dejove linie kde v kazde kapitole se i neco stane. Takze zlepseni, ale jen v kontextu s predchozimi 220 strankami. Hram dam jeste 100-150 stranek, pokud bude uroven porad stejne, nebo nedejboze se dostanou hlavni hrdinove do Francie, kde jeden odstavec bude ve francouzstine a druhy bude prelozen, knihu odkladam, odnasim do antiku a vrham se na neco overenejsiho, co mam na stolecku.
P.S.: Jasne ze znam He-mana, desne jsem si ho pral pod stromecek a co myslis? Rodice mi tesne po revoluci aktivne koupili ve Vidni nejakou levnou nahrazku z konkurencniho serialu. Ale uz jsem si udelal radost a mam original, sic to par let trvalo:).
to Pepa: presne moje slova, produciruji se v knihkupectvi, necham si navazit predem vybranych 5-6 kilo knih, muj zrak spocine na pekne bichli, zaregistruji jmeno Simmons, reknu si, a-haaa, Hyperion, to bylo dobre, na obalce jeste nadseny vykrik pane Kinga /fajn, beru, ten nadsene vykrikuje pomalu na kazde druhe knize/, rychle se podivam na web, jestli nekde neni recenze, najdu jen zdejsi diskuzi, ktera mi rekne prd.
Ale coz, vsechny predchozi dojmy jsou pozitivni, tak ji beru. A potom 220 stranek soptim vzteky, ze radeji nectu Ottuv slovnik naucny, pri kterem bych se bavil vice. Ale porad doufam, ze se dej zlomi, ze preci neni mozny, aby to takhle bylo az do konce, ze v tech 900 strankach neni schovana jen ne-zas-tak-objevna tricetistrankova povidka obalena 870 strankami popisu a nudy, ze je to “jen” kniha, co ma jen dlouhej rozjezd a pote budu odmenen. Z toho co pise Pipin to ovsem vypada, ze za odmenu dostanu leda tak picu a sisky.
On topic kvuli knize
🙂 Mně přijde, co člověk to názor… Knihu jsem četl, a třeba těch tebou opovrhovaných prvních 200 stran mi přišlo nejlepších (no a pak ještě Grumblethorpe) … scény z polského lesa, šachy, expozé v Charlestonu jsou skvěle napsané a pro mě zajímavé a důležité. Tenhle styl psaní, skákání do minulosti postav, hutné popisy máš v každé tlustší knize (co jsem četl tak i třeba v Imagice se detailně popisují všední dny hlavních postav, nemluvě o Kingově To a dalších knížkách). Já si tak vytvářím k postavě vztah a o to víc mě zasáhne, když se s ní pak něco stane (ale tam jsi v HH nejspíš ještě nedočetl). Šílené akce, stříleček a honiček v autech si tady ke konci užiješ taky dost, ale mně mnohem víc bavilo právě to rozplétání, náznaky, komu jde o co, kdo je proti komu; nezapomeň, že tahle kniha je od začátku do konce hra na spoustě úrovní, šachová partie, hodně se taktizuje, Simmons si pohrává i se čtenářem, a z nějaké nudy nebo žvatlavosti bych ho teda nepodezíral, na to je moc zkušený spisovatel, ale jestli jsi na něj alergický a dokáže tě vytáčet k tak vypjatým komentářům, tak se nedá nic dělat…
jasně že ontopic
Já varuju před tím brát mě úplně doslova, psal jsem že si to už moc nepamatuju, zůstal mi jen ten převládající dojem (kterej byl:nebavilo). Rozhodně nemám potřebnu si to kupovat znovu (ani číst to znovu), narozdíl od jiných Simmonsových knih.
Expozé v Charlestonu byla původně, nemýlím-li se, samostatná povídka, která byla posléze inkorporována a rozvedena.
kniha VS. film
je kniha stejná jako film ? myslím obsahově a dějově 🙂
Lili, to nie je tá kniha, ktorá Ťa zaujíma… musím Ťa sklamať, ale toto nie je predloha k filmu s JL