Gauntovi duchové 7 – Mučednice Sabbat

Gauntovi duchové 7 - Mučednice Sabbat
  • Autor:
  • Nakladatelství: Polaris
  • Cena: 289 Kč
  • ISBN: 978-80-7332-198-7
  • Vyšlo: 13. 2. 2013
  • Žánr: sci-fi
  • Provedení: brož.
  • Autor obáky: Adrian Smith
  • Počet stran: 328

V Chaosem zamořené soustavě Sabbatiných světů svitla nová naděje, když se objevila dívka, která o sobě prohlašuje, že je reinkarnací svaté Sabbat. Navzdory značným pochybám ze strany nejvyššího vojenského velení brzy dokáže, že ona je to pravé pro podpoření ochabující morálky vojsk Impéria. Temné síly Chaosu si však jsou této nové hrozby dobře vědomy a pověří své nejschopnější zabijáky, aby dívku zavraždili. Nyní je jen na plukovníku komisaři Gauntovi a jeho mužích, aby kolem světice vytvořili poslední obrannou linii a udrželi ji navzdory vší pravděpodobnosti při životě.

Sdílet...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Žádné komentáře

  1. Hodně dobrý díl, ale ten co následuje to je tepr pořádné čtivo!!!

  2. Momentálně je pro mě nějaké knižní sucho, takže se do celé série pustím asi od začátku, přeci jen už je to nějaký pátek od prvního dílu.

  3. Fakt je, že si předchozí díl prakticky už nepamatuji, resp jen velmi mlhavě a útržkovitě, takže nutné bude jej přečíst taky ….. a když si představím, jak zase celou věčnost čekám na další, tak si na něj počkám rovnou. A s ohledem na to, že to v poslední době jde Polarisu jak psovi pastva, tak na WH40K překlady už zvysoka. Představa, že na Eisenhorna čekám 4 roky, to tedy fuck ne .. rozhodně ne, když mám celý omnibus doma za týden a za cca tři kila.

  4. prvý Eisenhorn je síce v pláne na tento rok ale….W40K vychádza v Polarise s oneskorením oproti plánu tak 1 – 1,5 roka….hmm no neviem či začať čítať Gaunta od začiatku Polarisu ostáva vydať zatiaľ 8 kníh čo je podľa mňa 10-12 rokov čakania

  5. Možná nejsem až tak dychtivý čtenář, nicméně mě připadá, že naopak Polaris vydává WH knihy podle eidčáku v termínu. Posun o cca 1-2 měsíce si pamatuji tak u 2 titulů. Jinak ročně 5-6 WH knih je řekl bych dost poctivá porce. Uvážím-li že to je navíc čtivě přeložené a bez chyb a překlepů, tedy dobře odvedná práce korektora, tak si nám na co stěžovat.

  6. To Herne
    Pokud mne paměť neklame, tak tento Gaunt měl vyjít už na podzim, stejně tak Falešní bohové …. u těch už je hezky dlouho v edičáku napsáno “vyjde na začátku roku 2013”. Za sebe prostě musím napsat, že pokud se jedná o sérii, kde jednotlivé díly navazují, tak četnost jeden díl za rok(a více) považuji skutečně za nesmysl, protože než vyjde poslední, tak už jsem půlku z prvního zapomněl.
    Takže WH40K jsem prostě už v češtině vzdal.
    U Red country dám Polarisu čas do podzimu, a to proto, že se mi jejich překlady Abercombieho velmi líbí a knihy mi přijdou velmi vydařené i po grafické stránce. Takže si Polaris zaslouží jistou věrnost a vděčnost a přízeň. Ostatně, kdyby ne, tak už je možno stáhnout i zdarma z netu. Na druhou stranu, déle jak rok na to čekat opravdu nebudu.

  7. Vidím to spíš jako pet a MichaelS…minulý rok z WH40k bylo jen Ostré stříbro, stále ještě nevyšlo False Gods… Rozhovor s vydavatelem jsem četl a chápu jeho pozici, je mi jasné, že v Čechách se fantasy prostě prodává lépe a nikdo nebude vydávat knihy se ztrátou, ale jako fanoušek WH40k a zákazník mám také svoje představy. Když něco nedostanu v jednom krámu, jdu jinam. Takhle bych se českého vydání posledního Gaunta či HH nemusel dožít 🙂
    Navíc je otázka, zda by třeba v rámci Gaunt´s Ghosts vyšly česky i knihy z doplňkových linií – Titanicus a hlavně naprosto skvělý Double Eagle. A vůbec nezmiňuji série v Čechách ještě nanačaté – Battles of the Spacemarines či můj absolutní top hrdina – Ciaphas Cain.
    Že se chystá Eisenhorn je chválihodné, je to skvělé čtivo, ale přesně jak píše MichaelS, omnibus je k mání za pár kaček i s bonusovými povídkami, stejně tak Ravenor. A obávám se, že než česky vyjde druhý Eisenhorn, tak bude venku komplet Parriah 🙁 Nu což, alespoň se pocvičím v angličtině.

  8. MichaelS mě s tím HH předběhl 🙂 Ale s Red Country souhlasím, Polaris vydává Abercrombieho v parádní podobě. Tady si počkám.

  9. Doby vydání a spokojenost zákazníků/čtenářů
    Jsem taky fanda hh a WH40 od polarisů a jednoroční takt je XMÍCHU.

    Kdyby touhle rychlostí zkoušeli vydat všechno co ve WH vyšlo, tak se konce nedožijí ani naše děti. Je mi záhadou, proč polarisáci nezkusí v době internetu rezignovat na 90% nákladů na tvorbu paperbacku a raději neprodávají po netu za 2 stovky kus, překlady v elektronické podobě.

    Tam by v podstatě mohli udržovat takt dodělávání dílů na MINIMÁLNĚ pětkrát rychlejší dobu, protože většinu práce by beztak odvedli překladatelé a editoři a nemuseli by si to nechat (za nemalé prachy) tisknout.

    Jistě, určitě by řekli, že se bojí pirátů, ale, přiznejme si, že pirátství už TEĎ celkem bují – i když se knížky musí prvně naskenovat a rozhodně by neztratili na “upirátěných” knihách tolik, kolik by na prodaných získali “navíc” k té almužně, ze které dneska žijí.

  10. Spokojenost
    Já jsem jeden z těch, kdo Polarisu fandí a ztotožňuje se s překladem do češtiny, než číst knížky anglicky, i s vydáváním paperbacků na úkor e-booků.
    A že to občas dlouho trvá? Aspoň se toho člověk nepřejí. Nějaké knihy mají “mouchy”, co se kvality týče, ale stejně je Polaris nejlepší a tento rok navíc přitlačilo ve sci-fi.

  11. To Uriel Ventris:-)))))
    Tak ono u WH40K, ale i u WH, argumentovat nějakým rozsáhlým pirátstvím je vcelku mimoidní …. protože občasného čtenáře dlouhé série obecně nijak moc neberou, vcelku pochopitelně, vždyť první Gaunt vyšel v září 2006!!!!! A věrní fanoušci nebudou pirátit české překlady. Neštve je totiž cena, ta je slušná, ale nedostatek titulů …. a proto koupí originály(za stejné peníze jsou za týden doma, v případě e-booku, které Polaris nenabízí vůbec, dokonce ihned). Což žádné pirátství není, ale Polaris z toho má samozřejmě prd. Takže s touto četností vydávání bude brzy WH40K/WH zajímavý pouze pro ty fanoušky, kteří nejsou ochotni/schopni z nějakého důvodu číst anglicky.

    Nejsem si jist, zda jich je dost, a rovněž pochybuji, zda jich bude přibývat.

    Řešením by mohly být omnibusy, ale skutečné, ne ten “pokus”, jakým je zde nedávno avizovaný Kage.

  12. to herne
    no ano WH kníh vydajú 5-6 ročne, ale W40K minulý rok len 1 (Ostré stříbro) a v pláne bola na rok 2011…a Mučednice Sabbat ide po 11 mesiacoch…Horův vzestup 09. 2011 čo už je takmer 1,5 roka a stále nič… takže ak by nejakou náhodou plánovali vydať celú seriu (24 kníh)….. hmm to aj ja radšej oprášim angličtinu

  13. Děláte jako by Polaris byla česká verze Black Library. Buďme rádi, že tu WH začal někdo vydávat, že to dělá s jistou roční pravidelností (bez ohledu na tituly) a má na to už kované překladatele, kteří většinou znají reálie a překlady jsou velmi dobré a čtivé.
    Chápu že čekání na oblíbený titul dlouho dobu není pro fanouška série příjemné, na druhou stranu, každý čtenář je jiný a to že nevychází dost W40K titulů fandy WFB nezajímá a naopak.

    To že koupí podporuje čtenář českého vydavatele tu raději ani nebudu rozebírat, pro spoustu lidí nepochopitelné.

    ad. Omnibusy – ano to je fajn věc a taky bych je uvítal, je škoda že v ČR do nich vydavatelé víc nešlapou.

  14. Ono to fakt není jednoduché. Rád bych vydavatele podpořil, ale proč bych měl (při současném tempu vydávání HH) čekat cca 20-25 let než vyjde Angel Exterminatus, když ho mohu mít hned v originále?

    Holt budu Polaris podporovat Abercrombiem, Weberem a Asherem, s WH40k se ale obrátím přímo ke zdroji…

    Ad omnibusy – například u detektivek vycházejí i v češtině (Dexter, krimi od Simmonse atd). Škoda, že to nikdo z vydavatelů sf/f nechce taky zkusit.

  15. no ja podporujem Polaris dosť dlho …. kúpil som všetko čo polaris z WH, W40K vydal (Vlčí jezdci – 1993 hmm to už je dosť dávno) + Abercrombie, King a pokiaľ by vydával viac rád miniem svoje peniaze…je mi jasné že nikdy nebudú česká verzia Black Library ale 3 knihy a 2-3 e-booky ročne (W40K) by bolo celkom fajn

  16. To Herne
    Polaris jsem jako zákazník podporoval vždy, vždy jsem je chválil, a knih od nich mám ale sakra hodně(WH, WH40K, Noční strana, Abercombie, Asher, Holdstock, Morressy, Kadrey, Moore … prakticky vždy vše co vyšlo). Na druhou stranu je ale fakt, že s WH40K jim to poslední dobu jde jak psovi pastva, a u delších serií prostě rok a více na další díl čekat odmítám. Řešení je přitom snadné, buď se vydat cestou omnibusů, a nebo si vybrat 1-2 řady a u těch dosáhnout nějakou lidskou četnost. Já si pak tyto budu kupovat u Polarisu, a zbytek v originále.

    A když budu hodně hnusný, tak proč bych měl vůbec nějak výrazně podporovat nakladatele, jehož komplet produkce je tvořena překlady? Když mi četba originálu nečiní problém? Žádný racionální důvod pro to není….jde čistě jen o náš sentiment. Nic proti němu, ale “vocamcaď pocamcaď”.

  17. Čtu celkem bez problémů ve čtyřech jazycích, nejsem tudíž odkázán na české vydavatele. Co se týče Polarisu, mám doma minimálně 30 jejich knih, ale další už nejspíš kupovat nebudu. Na českých vydavatelstvích mi vadí hlavně to, že nejsou schopna dovydat série, které bůhvíproč načnou. Ale je to jejich problém, můj rozhodně ne.

  18. Byla doba, kdy jsem si kupoval od Polarisu jednoduše vše. Byl pro mě většinou zárukou určité kvality. Pak se ale složení vydávaných knih trochu proměnilo (neříkám, že k horšímu, prostě jinam, než mě baví) a s velkou lítostí musím konstatovat, že v tuto chvíli kupuji už jen Ashera (A i tam už trochu váhám – a může za to Asher, ne Polaris) a Gaimana.
    Hrozně bych si přál číst druhý a třetí díl Wilsonova SPINu, ale tohle přání je podle všeho nereálné a nezbyde mi, než se drtit angličtinu (a nebo se přání vzdát)… Holt se knihy typu WH (nic proti WH) a Honor Harringtonové (nic proti Honor) prodávají lépe… Mít člověk jistotu, že “koupí dvou Greenů podpoří vydání Wilsona”, tak se snad do toho podporování i pustí. Bohužel, jsem přesvědčen, že vydavatelský (a zcela pochopitelný) závěr z takového činu by byl: “Green se prodává lépe, tak raději vydáme jeho, než aby další Wilson skončil v Levných knihách.”
    Berte to jen jako takový obecný povzdech, nehodnotím kvalitu řad ani autorů. Ani kvalitu vydavatelství.
    To, že vypouští díly nějaké řady nanejvýš tak dvakrát za rok, má, myslím, logiku. Přesytit si trh je zatraceně snadné. Ale je také pravda (opět můj názor), že některé ságy či řady jsou už možná příliš dlouhé (Po deseti knihách jsem utnul i nákup Lumleye…).

    MichaelS: Dříve bych argumentoval mnohými tituly, které se nám nebál zprostředkovat, pečlivou prací a kvalitními překladateli. Pokud vezmeme onu práci jako “samozřejmost”, může dnes člověk podporovat práci překladatelů a tiskaře v tiskárnách ;-). Člověk čtoucí bez problému v originálním jazyce samozřejmě nemá důvod začítat se do překladů.

  19. To standa.e
    S posledním odstavcem souhlasím. Já sám budu vždy preferovat kvalitní a U NÁS vydanou knihu(myšleno po všech stránkách, tj. překlad, grafická úprava, rozumná cena atd.). Za nedílnou součást této “kvality” ale rovněž považuji návaznost jednotlivých dílů série. Ta se ale bohužel jednak zhoršuje, jednak se stává poněkud nevyzpytatelnou, takže … málo platné, lepší originál na stolku, nežli překlad v nejasných dálavách edičáku:-D.

  20. MichaelS
    Na druhou stranu, někdy vydá vydavatel knihu dřív, než autor dopíše pokračování či dokonce vůbec pojme takový nápad. To je pak těžké argumentovat, že si měl rozmyslet vydání a nenakusovat sérii ;-).
    Každopádně jsou na našem trhu asi větší hříšníci než Polaris (vzpomeňme na příklad na unikátní případy se světovou premiérou Kedrigerna v češtině či světově ojedinělou “českou” autorskou verzí jednoho z ryhopských románů…). Osobně mám možná “výhodu” v tom, že série nad tři knihy už ve mně vzbuzují podezření a dříve či později tu serii kupovat přestanu (nejdéle mi vydržel Nekroskop, Zeměplocha a Ender) a že mám tak plný foch knih čekajících na přečtení, že se k dalším dílům dostanu stejně až za bůh ví kdy…
    Prostě – nehrotil bych to. Ale chápu, že jsou větší nedočkavci 😉

  21. MichaelS
    Teď koukám, jak jsem blbě zformuloval větu o hříšnících – obsah závorky je pochvalou Polarisu, nikoliv příkladem těch hříšníků.

  22. Předstihy a spoždění
    Se stíháním zahraniční produkce je to vážně těžké. Pokoušíme se držet krok s Gaimanem, Abercrombiem (přeložit jeho tlustospisy chvíli trvá), Greenem (alespoň s některými sériemi) a možná Weberem (překlad trvá ještě déle, než u Abercrombieho). Snažíme se dohonit Ashera, tím, že jsme vyměnili překladatele za takového, který je s to dodat knihu rychleji, než za půl druhého roku. Kromě toho jsme možná vydavatelství, které vydalo nejvíce knih PŘEDTÍM, než vyšly v autorově rodné zemi – ale i to je nám vyčítáno viz King, kde kritik považuje za chybu, že vydáváme knihu, která ještě nevyšla v Anglii (a tudíž je asi špatná). U takových chrličů jako je Warhammer prostě nemáme šanci, tak obrovskou produkci by těch pár českých čtenářů (proti cca miliardě anglicky mluvících) nikdy nezaplatila. Na výběr tady jsou jen dvě možnosti – vydávat tolik, kolik čeští čtenáři skoupí, nebo nevydávat nic.
    U nedokončených sérií (Wilson) je to vždy volba čtenářů: ti se musí tak nějak na vydání knihy složit tím, že ji koupí. Když jich není dost, nemůžeme knihu vydat. S nějakým rozmýšlením to nemá nic společného. A věřte tomu, že se série snažíme dokončovat i když na tom občas proděláváme, ale při současných nákladech na výrobu a prodej knihy je to někdy prostě nemožné.

  23. Díky za reakci! A díky za Abercrombieho, Webera a Ashera, to jsou autoři, u kterých zůstanu Polarisu věrný.
    Nicméně u WH40k nezbývá nic jiného než se přehodit na originály, chápu že to tu nekupuje moc lidí – otázkou je, jestli to není proto že že kupují právě originály ( pro vychutnání si hry či třeba White Dwarfa je třeba být alespoň základně jazykově vybaven) a pak nemají zapotřebí kupovat si překlad něčeho, co četli už před lety. Nebo prostě český trh má raději meče a magii než lasery a magii 🙂
    Je ale pech, že máte takové problémy s překladateli….False Gods je poměrně útlá knížka a po takřka roce a čtvrt ještě pořád není venku…..

  24. To Polaris
    A proč tedy nevydáváte v případě WH40K omnibusy? Třeba Eisenhorn je v této podobě prostě ideální, zatímco vydávat jej klasicky 3-5 let je opravdu vražda. Tím víc lidí nas….e než potěšíte. Podobně by se daly ve dvou svazcích spláchnout Ultramarines.

    Nebo je s omnibusy nějaký zásadní problém?

  25. 100 % súhlas s MichaelS prečo nevydať omnibus ??? ak je tu pár čitateľov ktorý si kupujú WH40K série postupne x rokov, tak si ju kúpia aj ako omnibus a všetci sú spokojný vydavateľ má zisk skôr (za celú sériu) a čitatelia nemusia čakať…

  26. Omnibusy
    To s těmi omnibusy jsem nějak nepochopil. Omnibus jsou v podstatě tři knihy plus nějaký materiál – zpravidla povídka – navíc. Proč si myslíte, že bude přeložený a vydaný dřív, než tři knihy samostatně? Konstatování pet, že vydavatel má zisk dřív, je naprosto mylné – naopak, jakýkoliv příjem je realizován až po dokončení celé trilogie. A čtenář by samozřejmě také čekal déle.

  27. no asi som to zle pochopil…ak sa dokázala preložiť Malazká Kniha Padlých za rok (cca 940 strán) tak som predpokladal že omnibus 3 knihy WH40K (menší formát)hmm možno kratšie ako 3-5 rokov ak sa vydáva jednotlivo (Horus Rising 09.2011)… a čo sa týka zisku to ste doteraz nedostali nič za vydaný Horus Rising ale peniaze budú až ked vydáte všetky plánované knihy série????
    ale stále platí to čo som písal skôr som Váš priaznivec knihy budem kupovať aj naďalej (aj ked určite oprášim angličtinu) a som rád že aspoň niekto prekladá a vydáva WH40K

  28. To omnibus
    Omnibus je jedna kniha a v ní obvykle tři příběhy, které předtím již vyšly samostatně(logicky, protože tak jak je autor postupně psal i postupně vycházely). Pointa dle mého soudu je v tom, že jednak jako jedna fyzická kniha stojí méně než ty tři jednotlivě … např. http://www.bookdepository.com/Ultramarines-Omnibus-Graham-McNeill/9781849703338 vs http://www.bookdepository.com/Killing-Ground-Graham-McNeill/9781844167258 … a jednak to má zákazník=čtenář “z jedné vody načisto”. Což mi přijde jako výrazné plus.

    Zcela prakticky … Eisenhorn začne vycházet letos … možná … vyjde po dílech, a jak to zatím vypadá, bude to trvat ještě min 3, ale spíše 4 nebo 5 let, než bude série ukončena. Cena za sérii bude přitom řekněme 3 x 250=750(minimálně). Pokud by vyšla jako omnibus za cca 500(což mi přijde jako rozumná cena) a vydána by byla o 1-1,5 roku později než Xenos, tak si sice čtenář letos nepočte, ale za cca 2 roky bude mít celou serii komplet k přečtení na “jeden zátah”. Opravdu by mě zajímalo, který čtenář by tuto možnost nepreferoval před stávajícím modelem. Moc jich myslím nebude. Proto se ptám, zda je ve vydávání omnibusů pro nakladatele nějaký zásadní problém.

Zveřejnit odpověď